Szkoła podstawowa Gimnazjum Kontakt
 
 
Aktualności
Historia szkoły
Kadra
Organizacja roku
Samorząd uczniowski
Uczniowie        
Plan lekcji
Dokumenty/Publikacje
Dla rodziców
Galeria
Nasze miasto
Linki

  Licznik odwiedzin:

 

 

Poznaj patrona szkoły

więcej informacji...

Zobacz strony

MEN
Lubelskie Kuratorium Oświaty
OKE Kraków
WODN Lublin
CKE

www.eduseek.pl
gimnazjum.pl

Popieramy akcje

 

 

Szukaj w Google

 www

Inne

 
 
 

Aktualności

 
 

 r.

 
 

  

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010

BAL GIMNAZJALNY

    
   24 czerwca 2010r. o godzinie 17 odbyło sie zakończenie roku szkolnego 2009/2010 klas trzecich. Po części artystycznej gimnazjaliści klas III mieli okazję uczestniczyć po raz pierwszy w swoim życiu w uroczystym balu, który rozpoczął się przepięknym polonezem w ich wykonaniu.

   25 czerwca 2010r. pozostałe klasy gimnazjum zakończyły rok szkolny 2009/2010.

Wszystkim uczniom życzymy udanego i słonecznego wypoczynku!!!

galeria...

 

 
   
 

  

WYCIECZKA NA ROZTOCZE

    
   W dniach 7-8 czerwca 2010r. odbyła się wycieczka na Roztocze, w której uczestniczyli uczniowie z klas: IIIa, IIa, IIc, Ia, Ib.
  Program wycieczki obejmował wiele ciekawych miejsc. Zaczęliśmy od zwiedzania Krasnobrodu. Ciekawą lekcją była dla nas wizyta w tamtejszym skansenie, gdzie mogliśmy obejrzeć wiele eksponatów, którymi kiedyś posługiwali się nasi przodkowie. Potem przyszła kolej na zwiedzanie kapliczki św. Rocha. Z Krasnobrodu udaliśmy się do Suśca, gdzie mogliśmy odpocząć w pensjonacie „Lech”. Popołudniowy spacer „Szlakiem Szumów” zakończył pierwszy dzień pobytu na Roztoczu. Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania kamieniołomów, znajdujących się w Józefowie. Kolejnym punktem wycieczki była wieś Sochy, a następnie miejscowość Górecko Kościelne, gdzie spacerowaliśmy, podziwiając bardzo stare drzewa (niektóre z nich miały nawet 600 lat!). Następnie udaliśmy się do Zwierzyńca, by tam zobaczyć kościół na wyspie. Po drodze mieliśmy okazje zobaczyć ostoję konika polskiego. Na końcu odwiedziliśmy Zamość.
  Po dwóch dniach spędzonych w tej pięknej i malowniczej części naszego kraju, nadszedł czas powrotu. Dzięki miłej atmosferze, jaka towarzyszyła nam przez cały czas oraz słonecznej pogodzie, wycieczkę możemy zaliczyć do udanych.

Maryla Michalak

uczennica klasy III A

galeria...

 

 
   
 

  

11.06.2010r. - DRUGA ROCZNICA NADANIA SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2
I GIMNAZJUM NR 2 IMIENIA KRÓLOWEJ JADWIGI.

    
   Dnia 11 czerwca 2010 roku obchodziliśmy drugą rocznicę poświęcenia sztandaru oraz nadania Szkole Podstawowej Nr 2 i Gimnazjum Nr 2 w Bełżycach imienia Królowej Jadwigi.
 Święta Królowa Jadwiga to postać niezwykła. Z podziwem ogarniamy dzieło jej krótkiego życia. 15 lat w Krakowie na tronie polskim. 15 lat, które położyły podwalinę pod całe wieki i owocują do dziś. „Na kamieniu Twego życia ślad miłości odciśnięty. Iść pragniemy Twoją drogą, bo to ślad miłości świętej”. Te słowa towarzyszyły nam 2 lata temu i nadal je pamiętamy. I nadal są dla nas ważne.
Uczniowie klasy IIa Gimnazjum, pod opieką Pani Magdaleny Wójtowicz, przygotowali pokaz zdjęć, który jednym przypomniał, innym ukazał tą wspaniała uroczystość dla naszych szkół. Następnie klasy VIa i VIb szkoły podstawowej, które przygotowała Pani Anna Zielińska, zaprezentowały krótką inscenizację dotyczącą Naszej Patronki. Kilka dat, kilka ważnych informacji o życiu Świętej Królowej Jadwigi… A wszystko to na wesoło! Publiczność podziękowała artystom gromkimi brawami. Ale to jeszcze nie był koniec: Raperki z klasy IIa gimnazjum zaśpiewały nam piosenkę o Królowej Jadwidze wzorując się na twórczości znanych polskich „Raperów znad Wisły”. Występ młodych raperek połączony był z prezentacją multimedialną, która pomogła zrozumieć słowa piosenki „…taka właśnie była Ona: piękna, dobra, wykształcona…” Na sali panowały cisza i zasłuchanie.
  Piękną dekorację na uroczystość obchodów 2. rocznicy nadania szkołom imienia Królowej Jadwigi przygotowali uczniowie pod opieką Pani Jolanty Harasim – Król.
  Po występach uczniowie wraz z nauczycielami mieli zorganizowany czas: odbył się, przygotowany przez Panią Elizę Stanek, „Sabat czarownic” - przedstawienie oraz poczęstunek klasy IV, na które zaproszeni byli rodzice, piknik w klasach VI i seanse filmowe. Odbył się również I Turniej Piłki Nożnej im. Królowej Jadwigi. Miejsce I w kategorii „Chłopcy” otrzymała klasa IIc, II miejsce klasa IIb i III miejsce zajęła klasa IIIb. Miejsce I w kategorii „Dziewczęta” zajęły klasy Ib, IIa i IIIb. Na koniec rozdano dyplomy. I tak się zakończył uroczysty dzień Naszej Patronki - Królowej Jadwigi.

Opracowała:
mgr Magdalena Wójtowicz

galeria...

 

 
   
 

 

 

Wykaz podręczników na rok szkolny 2010/2011

Gimnazjum:

 

       KLASA I             KLASA II           KLASA III

 

 

 
   
 

  

„ Słodka i zła”
Teatr Profilaktyczno – Edukacyjny MORALITET

    
   25.05.2010r. odbyła się prezentacja spektaklu profilaktycznego dla uczniów Zespołu Szkół. Gościliśmy teatr MORALITET, który w ramach realizacji profilaktyki agresji i przemocy wystawił sztukę „Słodka i zła”. Motyw przewodni stanowiły losy dziewczynki o dwóch obliczach – delikatnej i grzecznej w stosunku do osób dorosłych oraz agresywnej i brutalnej dla rówieśników. Rzeczywistość przedstawiona przez aktorów w oczywisty sposób nawiązywała do codzienności szkolnej młodych ludzi, pokazując jednocześnie pozytywne wzorce, jak uporać się ze złym towarzystwem, własną agresją i innymi problemami wczesnego okresu dorastania. Niestety zaproponowany przez teatr MORALITET spektakl nie spotkał się z oczekiwanym zainteresowaniem ze strony części uczniów, ale nie zawsze jest łatwo krytycznie spojrzeć na swoje odbicie w lustrze.

pedagog

galeria...

 

 
   
 

  

„Baw się i bądź bezpieczny” Projekt Edukacyjny UNICEF

    
   W maju czekało nas wielkie wyzwanie w postaci realizacji Projektu Edukacyjnego UNICEF w Szkole Podstawowej. Zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa, a my zadebiutowałyśmy w roli nauczycieli pod kierunkiem pani pedagog. Po odpowiednim przeszkoleniu przeprowadziłyśmy zajęcia pod hasłem „Baw się i bądź bezpieczny” w każdej klasie Szkoły Podstawowej. Do naszej dyspozycji były oryginalne materiały UNICEF, w tym prezentacja multimedialna, podręcznik, plakaty i gry edukacyjne. Wszystko niezwykle kolorowe i interesujące tak, aby budziło zainteresowanie dzieci. Realizacja projektu przebiegła sprawnie i bez kompli kacji osiągnęłyśmy zamierzone cele. Mamy nadzieję, że wiedza o bezpieczeństwie w domu, na ulicy i nad wodą, którą przekazałyśmy naszym młodszym kolegom zaprocentuje podczas zbliżających się wakacji, które będą radosne i bezpieczne.

Szkolna Akademia Wolontariatu

galeria...

 

 
   
 

  

26.V.2010r. "Savoir vivre na co dzień"

    
   Po czym można rozpoznać kulturalnego człowieka? To ruch, mimika, sposób bycia, wysławiania się, uśmiechu, postępowania nawet w drobnych sprawach - wszystko to mówi nam o tym, kim jesteśmy. To dobre wychowanie czyni z nas kulturalnych ludzi, budzących sympatię i szacunek. Ponieważ z natury żyjemy w skupiskach, dostosowujemy się do siebie wzajemnie. W tym wzajemnym współżyciu zasadą postępowania jest zwalczanie egoizmu, uspołecznianie się. Dobre maniery, dobre wychowanie, poprawne zachowanie, wszystko to esencja savoir vivre i nie znaczy ni mniej ni więcej jak życzliwość dla ludzi, uprzejmość, tolerancja, opanowanie emocji.
   Inscenizację "Savoir vivre" na co dzień" przygotowała klasa IIc, pod kierunkiem wychowawcy p.Marcina Steca.

galeria...

 

 
   
 

  

Lekcja obywatelska z Poseł na Sejm RP Magdaleną Gąsior – Marek w Zespole Szkół nr 2 w Bełżycach

    Magdalena Gąsior – Marek poseł na Sejm VI kadencji Rzeczpospolitej Polskiej, zasiada w Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, Komisji Finansów Publicznych, a także Komisji do Spraw Unii Europejskiej i Podkomisji stałej ds. wykorzystania środków unijnych. Najmłodsza posłanka w polskim parlamencie. Od roku 2005 członek Platformy Obywatelskiej.
  Do Bełżyc przyjechała 25 maja, by spotkać się z uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Bełżycach i przeprowadzić lekcję obywatelską. To już drugie spotkanie Poseł z uczniami tej szkoły. Pierwsze miało miejsce w Sejmie. Uczniowie klas III Gimnazjum nr 2 na zaproszenie Posłanki udali się do Sejmu, gdzie mogli poznać pracę posłów „od kuchni”.

   Spotkanie z Poseł Magdaleną Gąsior – Marek rozpoczęło się o godz. 10:00 i trwało prawie dwie godziny. Pierwszą część lekcji obywatelskiej Posłanka poświęciła na przybliżenie uczniom struktury polskiego parlamentu, funkcji sejmu, organów sejmowych, procesu legislacyjnego, a także bieżącej sytuacji na polskiej scenie politycznej. Prelekcja połączona została z prezentacja multimedialną i przekazaniu uczniom materiałów edukacyjnych, przygotowanych przez Poseł Platformy Obywatelskiej.
   Dalsza część spotkania dotyczyła działalności Poseł Gąsior – Marek w Sejmie, a także jej inicjatyw poselskich w pracach poszczególnych komisji. Poseł zwróciła uwagę na jej działalność na rzecz propagowania idei transplantacji i krwiodawstwa, co przejawia się założeniem przez nią zespołu parlamentarnego „Krewniacy Klub Sejm”. Poseł podkreśliła także, że przy współpracy z Ministrami i Parlamentarzystami organizuje konferencje i debaty dotyczące głównie problemów z jakimi boryka się nasz region, a także wyzwań przed jakimi stoi w przyszłości. W spotkaniach tych na zaproszenie Poseł Gąsior – Marek uczestniczyli do tej pory m.in. Minister Sportu i Turystyki – Adam Giersz, który po zapoznaniu się ze stanem infrastruktury sportowej w naszym regionie wspólnie z innymi posłami przyjął dezyderat mówiący o potrzebie finansowego wsparcia ze środków budżetowych przedsięwzięć w zakresie infrastruktury sportowej na Lubelszczyźnie; euro deputowany PO - Jarosław Wałęsa, który poparł starania Lublina o przyznanie miastu Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego; Sekretarz Stanu w MPiPS – Jarosław Duda, który uczestniczył w konferencji pt. „System wsparcia i opieki instytucjonalnej nad osobami w podeszłym wieku, chorymi i niepełnosprawnymi”; Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki – Rafał Baniak, który uczestniczył w spotkaniu dotyczącym pomocy publicznej i funduszy pomocowych dla innowacyjnych przedsiębiorstw Lubelszczyzny.
   Poseł Platformy Obywatelskiej zapraszała uczniów do swojego biura poselskiego w Lublinie wyrażając nadzieje na dalszą współpracę i kolejne spotkania z młodzieżą tej szkoły.
   Lekcję obywatelską zakończyły pytania od uczniów i krótka dyskusja podsumowującą informacje przekazane w czasie lekcji obywatelskiej.
   Uczniowie dziękując za spotkanie i wizytę w Zespole Szkół nr 2 przekazali Poseł Gąsior -Marek kwiaty i poprosili o wpis do Księgi Gości.

Marzena Wojnicka
Małgorzata Król

galeria...

 

 
   
 

  

219 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    Obchodzimy 219 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ta ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Czteroletni w 1791r., była efektem pracy i zabiegów stronnictwa patriotycznego, które dążyło do zreformowania zmurszałego ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej. Istniała nagląca potrzeba uzdrowienia Polski, wyciągnięcia jej z anarchii i uczynienia rządną. Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uroczyście obchodzili polscy patrioci już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców. Wielkim świętem państwowym rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja była w okresie międzywojennym. Po drugiej wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej zaprzestano obchodzenia tej rocznicy. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował przywrócić jako święto państwowe dzień 3 Maja, to jest rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji w 1791 roku.
   Uczniowie klasy Ic przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny pod kierunkiem p. E. Kozieł-Kuśmierz. Część artystyczną wzbogacił występ chóru szkolnego pod kierunkiem p.B.Żywickiej.

galeria...

 

 
   
 

  

KONKURS PLASTYCZNY
NA NAJCIEKAWSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ
,, Polska Wielkanoc’’

    Organizatorem konkursu był Zespół Szkół im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych. Zadaniem uczniów było zaprojektować i wykonać dowolną techniką graficzną lub plastyczną kartkę zawierającą motyw kojarzący się ze Świętami Wielkiej Nocy. W konkursie udział wzięli uczniowie naszego gimnazjum: Emilia Gwóźdź, Magdalena Nagnajewicz, Klaudia Kamińska, Sylwia Sokół, Karolina Pietras, Oktawia Buczyńska, Karol Czępiński, Klaudia Kowalczyk, Małgorzata Rakowska, Aniela Chemperek. Do konkursu przygotowała uczniów nauczyciel plastyki Joanna Bartoszcze-Wójcik.

wyniki...

 

 
   
 

  

Dzień Zdrowia 

     W dniu 12. IV. 2010, w nawiązaniu do Światowego Dnia Zdrowia, w szkole zorganizowany został „Owocowy kramik”, w którym przedstawicielki Klubu Młodego Pedagoga sprzedawały owoce, warzywa i soki za symboliczne grosiki. Największą popularnością cieszyła się marchewka ale trzeba podkreślić, że sprzedane zostały całe witaminowe zapasy (a były one całkiem spore). Ideą akcji było założenie aby każdy uczeń zjadł tego dnia w szkole owoc, warzywo lub wypił kubeczek soku. Całą zebraną w ten sposób sumę, w kwocie 74 złotych i 36 groszy przekazałyśmy na realizowaną w naszej szkole akcję „Adopcja na odległość”. W pobliżu „owocowego kramiku” wyeksponowane zostały 2 gazetki, jedna dotycząca tegorocznego hasła Światowego Dnia Zdrowia – Człowiek i miasto, druga natomiast zawierała informacje na temat wartości odżywczych sprzedawanych przez nas owoców i warzyw. Organizatorem Szkolnego Dnia Zdrowia była pani pedagog Jolanta Harasim-Król. Za pomoc w realizacji przedsięwzięcia dziękujemy także pani wychowawczyni klasy VI a Małgorzacie Król oraz paniom z obsługi.
 

galeria...

 

 
   
 

  

 „Z innej perspektywy”  

     Dnia 07.IV.2010 gościliśmy w szkole aktorów teatru Roma, którzy zaprezentowali spektakl profilaktyczny pt. „Z innej perspektywy”. Tematem przewodnim sztuki było przypadkowe spotkanie dwóch mężczyzn: młodego malarza będącego na wózku inwalidzkim oraz człowieka z marginesu społecznego, niestroniącego od alkoholu. Dyskusja, jaka wywiązuje się pomiędzy obiema postaciami w jasny sposób obrazuje mechanizm powstawania uzależnienia oraz nakreśla te najbardziej drastyczne konsekwencje płynące z nadużywania alkoholu. Spektakl zakończył się wspólną zabawą aktorów z młodzieżą, której celem było ukazanie wpływu alkoholu na zdolność koncentracji, podejmowania decyzji i wykonywania prostych czynności. 45 minutowe przedstawienie z zainteresowaniem obejrzeli uczniowie Gimnazjum oraz VI i V klas Szkoły Podstawowej. Było to ciekawe uzupełnienie profilaktyki antyalkoholowej realizowanej w szkole.

pedagog Jolanta Harasim-Król

galeria...

 

 
   
 

  

 ŻAŁOBA NARODOWA


 

    Społeczność Zespołu Szkół nr 2 łączy się w żalu z rodzinami ofiar tragedii pod Smoleńskiem.

   Poranne poniedziałkowe zajęcia rozpoczęliśmy minutą ciszy, oddając w ten sposób hołd ofiarom katastrofy. We wtorek 13 kwietnia 2010r. będziemy modlić się na Mszy św. w kościele parafialnym o życie wieczne dla ofiar tragedii.

 

 
   
 

  

 „Przy Chrystusowym krzyżu”  

     Dnia 31 kwietnia 2010r . odbył się w naszej szkole apel pt. „Przy Chrystusowym krzyżu” poświęcony zbliżającym się Świętom Wielkanocnym. Organizacją apelu zajęła się klasa I a pod kierunkiem pani katechetki Izabeli Rosińskiej. Przesłanie płynące z programu skłoniło nas do pewnych przemyśleń i zwróciło uwagę na to, co naprawdę istotne: męka, śmierć i triumf Zmartwychwstania Chrystusa.
   Pamiętaliśmy także o zbliżającej się 5. rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II. Podczas apelu przypomnieliśmy sobie słowa Jego nauczania: „ Drodzy młodzi (...) powierzam wam krzyż Chrystusa! Ponieście go w świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że nie ma innego zbawienia i odkupienia, jak tylko w Chrystusie, umarłym i zmartwychwstałym”. (Orędzie na XIX Światowy Dzień Młodzieży, nr 6)
 

galeria...

 

 
   
 

  

 Dzień życia   

 

    24 marca 2010r. obchodziliśmy w gimnazjum Narodowy Dzień Życia pod hasłem: "Dziatki - dziadkom".
  Uczniowie kl. IIIa przedstawili montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem p. J.Wójtowicz i p. B.Żywickiej.
   Część artystyczną wzbogaciła prezentacja wykonana do wiersza Matki Teresy z Kalkuty. Utwory recytowane przez uczniów podkreślały więź łączącą młodsze pokolenie ze starszym.
   "Aby naprawdę kochać muszę troszczyć się o innych, być uważnym, delikatnym wobec ludzi z mojego otoczenia, z mojej rodziny" - powiedziała m. in. jedna z uczennic.
 

galeria...

prezentacja...

 

 
   
 

  

 Walentynki   

  W dniu 12 lutego 2010r. odbyła się Akademia Walentynkowa. Udział brały dzieci uczęszczające na Zespół Wokalny prowadzony przez p. Beatę Żywicką. Scenariusz zawierał wiersze oraz piosenki, które dzieci śpiewały w zespole oraz indywidualnie. Nad całością czuwała p. Beata Żywicka.

galeria...

 

 
   
 

  

 Zabawa karnawałowa   

  Zgodnie z tradycją szkoły, w karnawale odbywa się u nas zabawa taneczna dla uczniów, zwana przez wszystkich „Choinką”. Przygotowania rozpoczęły się już w piątek. Członkowie Samorządu Uczniowskiego udekorowali salę gimnastyczną. W sobotę, 6 stycznia 2010 r. od godz. 16.00 do 20.30 trwała dyskoteka, podczas której zorganizowano konkurs o tytuł Miss Szkoły oraz Mister Szkoły. Scenariusz uroczystości przygotowały dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego: Anna Czerwiec i Ewa Sobczyńska. Celem wyborów była przede wszystkim dobra zabawa, dlatego uczestnicy zostali poddani serii humorystycznych pytań oraz konkurencjom takim jak przygotowanie reklamy wybranego produktu. Liczyła się nie tylko uroda, ale także pomysłowość odpowiedzi i ciekawe zaprezentowanie własnej osoby. Ponieważ wszyscy kandydaci poradzili sobie z tym znakomicie, wybór był bardzo trudny. Po długich obradach jury w składnie: Pani mgr Cecylia Król, Pani mgr Izabela Rosińska, Pan mgr Michał Winiarski oraz uczniowie Izabela Szymczyk i Cezary Kołacz, podjęło decyzję, przyznając tytuły następującym osobom:
Miss Szkoły 2010 – Jolanta Wojtaszko, kl. III a
I Wicemiss Szkoły- Paulina Besztak, kl. II a
II Wicemiss Szkoły – Jolanata Zygo, kl. III b

Mister Szkoły 2010 – Arkadiusz Charchuć, kl. III b
I Wicemister Szkoły – Marek Łyjak, kl. I b
II Wicemister Szkoły – Marcin Żydek, kl. I c

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Po zakończeniu konkursu uczniowie udali się do klas na poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

galeria...

 

 
   
 

  

 ,,WSPÓLNIE MÓWIMY NIE PRZEMOCY – Mam prawo do…’’     

  W dniu 22 stycznia 2010 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej odbył się uroczysty finał III edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,WSPÓLNIE MÓWIMY NIE PRZEMOCY – Mam prawo do…’’ pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Organizatorem konkursu był Urząd Miasta Lublina Wydział Oświaty i Wychowania i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN.
  Cele konkursu: prawa dziecka zawartych w Konwencji Praw Dziecka, prawidłowe relacje interpersonalne w szkole i rodzinie, rozwiązywanie problemów bez przemocy, poczucie własnej wartości bez krzywdzenia innych .
  Uczennice gimnazjum na zajęciach koła plastycznego pod kierunkiem opiekuna, nauczyciela plastyki Joanny Bartoszcze-Wójcik wykonały prace konkursowe . Do konkursu zakwalifikowały się prace plastyczne uczennic: Katarzyny Szczęsnej, Oktawi Buczyńskiej, Jagody Pietras i Kingi Kotłowskiej. Uczennica klasy I a naszego gimnazjum Oktawia Buczyńska jest laureatką tego konkursu. Sponad 250 prac nadesłanych na konkurs wyłoniono nagrody i 15 wyróżnień.
Uczennica i nauczycielka plastyki otrzymały wypróżnienie i podziękowanie z rąk Lubelskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Babisza, Dyrektora Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Grażyny Stomy i Doradcy metodycznego plastyki, wiedzy o kulturze Miasta Lublina Wydział Oświaty i Wychowania Małgorzaty Basińskiej.
  W marcu 2010 roku prace finalistów zostaną przedstawione na wystawie w holu Poczty Głównej w Lublinie i na znaczkach pocztowych.

galeria...

 

 
   
 

  

 "Bądź dobrym człowiekiem. Bądź w tym najlepszy!"     

   Zgodnie z powyższym mottem Fundacji Dobre Anioły z Wojciechowa, w dniu 20.01.2010 odbyło się w naszej szkole spotkanie młodzieży z Prezesem Zarządu Fundacji, psychopedagogiem Andrzejem Morozem. Przedmiotem dyskusji było znaczenia wolontariatu i możliwości bezinteresownej pomocy innym w naszej okolicy. W spotkaniu wzięło udział 50 chętnych uczniów reprezentujących każdą z klas Gimnazjum oraz kilka uczennic VI klas Szkoły Podstawowej, co zaowocowało złożeniem kilku deklaracji do Akademii Wolontariatu wspomnianej Fundacji. Podzielamy entuzjazm przedstawicieli Fundacji Dobre Anioły, wyrażony za pośrednictwem strony internetowej, co do dalszej współpracy Fundacji i Zespołu Szkół Nr 2, mamy także nadzieję, że wspólnie uda nam się zrobić wiele dobrego.

organizator spotkania – pedagog Jolanta Harasim-Król
 

galeria...

 

 
   
 

  

„Człowiek jest wielki nie przez to,
co posiada, lecz przez to, kim jest
i czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II
 

 
„Adopcja na odległość”
      

   W grudniu 2009 r. otrzymaliśmy list z podziękowaniami od misjonarzy, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą w Kenii. Od 5 lat, w ramach programu „Adopcja na odległość” wspomagamy materialnie i duchowo misje w Korr (Kenia).
Pomoc skierowana jest przede wszystkim do najuboższych. Misjonarze zwracają uwagę, czy uczniowie przykładają się do nauki w ciągu roku szkolnego. Dzieci z Korr mają zapewniony zakup mundurków, książek, materiałów piśmienniczych, przyborów i pomocy do lekcji wychowania fizycznego. W niektórych okresach roku np. w czasie suszy – dzieci są dożywiane. Misjonarze salezjańscy zapewniają także całodzienne wyżywienie podczas pikników, szkolnych wycieczek, czy zajęć organizowanych w weekendy na terenie misji. Dużym problemem jest stale wzrastająca ilość osób bardzo ubogich oczekujących pomocy.
Włączenie się uczniów z naszej szkoły w realizację zadań Programu „Adopcja na odległość” ma pozytywny aspekt wychowawczy. Uczy młodzież empatii i wrażliwości na biedę i dramatyczną sytuację rówieśników w innych krajach. Ponadto zachęca do odpowiedzialnego podejścia do swoich zobowiązań, doskonali umiejętność dzielenia się z potrzebującymi, kształtuje postawę miłosierdzia i umiejętność rezygnacji z własnych przyjemności na rzecz poszkodowanych przez los.

Opiekun programu:
Izabela Rosińska
 

strona_1             strona_2

 

 
   
 

      

 

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

ks. Jan Twardowski

 

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
składamy najserdeczniejsze życzenia dla
Dyrekcji, nauczycieli, uczniów, pracowników szkoły oraz rodziców.
Życzymy wszystkim głębokiego przeżycia Tajemnicy Bożego Narodzenia i radosnego przyjęcia do swojego życia Pana Jezusa.
Wesołych Świąt!


Samorząd Uczniowski

 

 
   
 

  

 Jasełka       

   We wtorek, 22 grudnia odbyły się w naszej szkole Jasełka. Przy wspólnym zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i rodziców, społeczność szkolna została wprowadzona w świąteczny nastrój.
   Tegoroczne Jasełka, oprócz tradycyjnych elementów, zawierały także akcenty współczesne. Do żłóbka Dzieciątka Jezus przychodzi wójt, nauczycielka, uczennica, murarz, lekarka i policjant. Każdy przynosi swój dar. Każdy, z przybywających do stajenki odkrywa tajemnice Bożej miłości.
   W tradycyjne i współczesne postaci jasełek wcielili się uczniowie kl. Ia, Ib, IIIb. Dekoracje wykonali uczniowie kl. IIc, IIIb i Ia. Nad całością czuwała pani katechetka Izabela Rosińska. Oprawę muzyczną przygotował chór szkolny, pod kierunkiem pani Beaty Żywickiej. Stroje i rekwizyty przygotowali „aktorzy” wraz z rodzicami.
   Na zakończenie pani wicedyrektor Danuta Żółtowska podziękowała wszystkim występującym i złożyła życzenia świąteczne nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom. Szkolne Jasełka zamknęły rok 2009. Spotkamy się w styczniu z nowymi pomysłami i nowym zapałem do pracy i nauki!

galeria...

 

 
   
 

  

 Witaj, Święty Mikołaju!!!       

  Dziś, w naszej szkole od rana szeptano o… Św. Mikołaju. I zjawił się!!! Przywitano go gromkimi brawami, z wielkim zainteresowaniem wpatrując się w jego worek, w którym znajdowały się prezenty. Jednak otrzymanie prezentu okazało się nie takie proste! Św. Mikołaj dokładnie wypytał wszystkich (nauczycieli też!) o ich zachowanie w ciągu roku, aby przekonać się, czy zasłużyli na prezent. Dowiadywał się, czy uczniowie byli grzeczni, pracowici, posłuszni, czy odrabiali zadania domowe i odmawiali modlitwy. Niektórzy recytowali wierszyki lub śpiewali piosenki, a inni długo tłumaczyli się z niewłaściwego zachowania i musieli obiecać poprawę. W czasie przerwy Św. Mikołaj spacerował po szkolnych korytarzach, obdarowując słodyczami. Kiedy Święty podarował wszystkim prezenty, pożegnał się i odjechał, pozostawiając w szkole wspaniałą atmosferę zabawy i radości na cały dzień. Cóż, na szczęście, za rok znów nas odwiedzi!

Organizatorzy spotkania ze Św. Mikołajem:
Samorząd Uczniowski
Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

galeria...

 

 
   
 

  

 Wyjazd do Lublina      

    Dnia 2 grudnia 2009 roku uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum wybrali się do teatru na adaptację lektury Adama Mickiewicza pt „Dziady” w reżyserii Stanisława Miedziewskiego.
  Na scenie wystąpili aktorzy z Nowego Teatru w Słupsku. Spektakl rozpoczął obrzęd guślarski w ponurej kaplicy z II części „Dziadów”. Roztańczona guślarka wywoływała duchy zmarłych, które wchodziły w ciała żywych i przemawiały ich głosami. Sympatię widza wzbudził także mistrzowski duet diabłów. Odtwórcom tych ról należą się słowa uznania, gdyż wykazali oni wysoki poziom gry aktorskiej. W sposób subtelny ukazano burzliwą historię Polski i narodowo-wyzwoleńczą walkę, obok której pojawiła się obyczajowość polskiej wsi XIX wieku.
   Myślę, że nowatorska i symboliczna scenografia przypadła widzom do gustu i wywarła na nich niemałe wrażenie. Na koniec wszyscy niemalże jednogłośnie stwierdzili, że „Dziady” to niesamowite dzieło, a widowisko naprawdę warto było zobaczyć.
   Po spektaklu udaliśmy się na długi spacer ulicami Starego Miasta. Następnie ruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły.

Przygotowała: Karolina Obel

 

 
   
 

  

 Dzień życzliwości       

  26.XII obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Na całym świecie święto to datowane jest na 21.XI i obchodzone corocznie od 70 - tych lat XX wieku. U nas Dzień Życzliwości był okazją do nagrodzenia laureatów plebiscytu na najbardziej życzliwego ucznia i najbardziej życzliwą klasę, prawienia sobie komplementów oraz wyrazów sympatii za pośrednictwem drzewka życzliwości oraz włączenia się we wspólne świętowanie przez włożenie na siebie czegoś zielonego. Do zabawy nikogo nie trzeba było namawiać – korytarze miejscami były „zielone” od życzliwych uczniów i nauczycieli, drzewko życzliwości oblegane na każdej przerwie a laureaci plebiscytu gorąco oklaskiwani przez społeczność szkolną. Podczas apelu, który był punktem kulminacyjnym dzisiejszego dnia publiczność bawiła młodzież z Klubu Młodego Pedagoga pod kierunkiem pani pedagog Jolanty Harasim – Król. A oto lista zwycięzców w Plebiscycie na najbardziej życzliwego ucznia i najbardziej życzliwą klasę w naszym Gimnazjum:
- klasa I a – Rafał Jędrej,
- klasa I b – Karolina Pietras,
- klasa I c – Klaudia Kowalczyk,
- klasa II a – Paulina Besztak,
- klasa II b – Łukasz Ruta,
- klasa II c – Adrian Błaszczyk,
- klasa III a – Jolanta Wojtaszko,
- klasa III b – Damian Kołodziejczyk,
Natomiast najbardziej życzliwą klasą Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Bełżycach, podobnie jak w roku ubiegłym, została klasa III a.
Gratulujemy wyróżnionym i życzymy wszystkiego życzliwego na kolejny rok!
 

galeria...

 

 
   
 

  

 Wycieczka do Warszawy       

   Dnia 18 listopada 2009 r. uczestniczyliśmy w wycieczce do Warszawy. Wyjazd spod budynku szkoły odbył o godzinie 6:00. W autokarze czekała już na nas Pani przewodniczka oraz nasi nauczyciele. Mimo tak wczesnej pory, nikt nie narzekał, gdyż wszystkim towarzyszyła ciekawość poznania szczególnych miejsc dla naszej Ojczyzny. Głównym celem naszej wyprawy było zwiedzanie Sejmu. Dzięki uprzejmości Pani Poseł Magdaleny Gąsior – Marek mogliśmy obejrzeć polski Parlament. Czas w autokarze mijał szybko. Podczas podróży Pani przewodniczka opowiadała nam o interesujących miejscach, które właśnie mijaliśmy.
   Po przybyciu na miejsce naszym oczom ukazał się gmach Sejmu. Do jego wnętrza wprowadzono nas specjalnym wejściem dla zwiedzających. Po przejściu przez bramkę, weszliśmy na salę posiedzeń Sejmu. Trwały właśnie obrady. Mogliśmy zobaczyć na własne oczy piękną, obszerną salę, miejsca dla posłów, a w tle flagę narodową i godło Polski. Po chwili przybyła Pani Poseł Magdalena Gąsior – Marek i zaprosiła nas na spotkanie, podczas którego przybliżyła nam strukturę i działalność polskiego Parlamentu. Następnie, w towarzystwie Pani Poseł, udaliśmy się, aby zwiedzić inne ciekawe miejsca w Sejmie. Spacerowaliśmy korytarzami sejmowymi. Widzieliśmy tablicę upamiętniającą pobyt papieża Jana Pawła II w 1999 r. w Sejmie, a także laski marszałkowskie. Bardzo podobało nam się miejsce na parlamentarnym korytarzu i schodach, gdzie dziennikarze czekają na polityków, aby zrobić z nimi wywiad.
   Pełni wrażeń opuściliśmy Gmach Parlamentu. Ponieważ zbliżała się pora obiadowa, odwiedziliśmy McDonald's, aby się posilić przed dalszą częścią wyprawy. Po drodze podziwialiśmy Pałac Kultury i Nauki.
  Kolejnym punktem naszej wycieczki były Łazienki. Tam zwiedzaliśmy Pałac Łazienkowski, pomnik Fryderyka Chopina. Następnie, spacerem obeszliśmy Stare Miasto, podziwiając Kolumnę Zygmunta, barbakan, zabytkowe kamienice na Rynku, Syrenkę Warszawską oraz pomnik Małego Powstańca Warszawskiego. Odwiedziliśmy również Grób Nieznanego Żołnierza. Najważniejsze, że pogoda nam dopisywała! Podczas powrotu do autokaru zobaczyliśmy Pomnik Powstania Warszawskiego. Zmęczeni, ale zadowoleni wracaliśmy do domów. Czas spędzony w autokarze upłynął nam bardzo miło: oglądaliśmy filmy oraz dzieliliśmy się wrażeniami z wycieczki. Pod szkołę dotarliśmy ok. godziny 19.30.
   Pobyt w stolicy był dla nas bardzo owocny. Zdobyliśmy dużo nowej wiedzy, nie tylko o Warszawie, ale także o sobie nawzajem, zaś odwiedzane przez nas miejsca będziemy długo wspominać, oglądając pamiątkowe zdjęcia.
   Dziękujemy Paniom Marzenie Wojnickiej i Izabeli Rosińskiej oraz Pani Dyrektor Cecylii Król za zorganizowanie interesującej wycieczki oraz spotkanie z Panią Poseł Magdaleną Gąsior- Marek.Uczestnicy wycieczki-uczniowie
Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi
w Bełżycach

galeria...

 

 
   
 

  

4 listopad 2009r. - Już po raz szósty….biegi       

   W dniu 4 listopada odbyły się VI Uliczne Biegi Biegi Kościuszkowskie- Bełżyce 2009 . Organizatorem Biegów jest Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy ,, Dwójka” działający przy Zespole Szkół nr 2 w Bełżycach. Pomimo niesprzyjającej aury wzięło w nich udział 88 uczestników z 6 szkół podstawowych i gimnazjalnych z Nałęczowa, Miłocina, Chodla, Kłodnicy Dolnej, Ratoszyna, Zespołu Szkół nr 2 z Bełżyc. Niestety żadna ze szkół naszej gminy, poza gospodarzem imprezy- ZS nr 2, nie wzięła udziału w biegach.
   Impreza oprócz celów sportowych ma promować miasto i gminę Bełżyce. Trasa biegów to 800 m odcinek jezdni od Kopca Tadeusza Kościuszki do ZS nr 2. Biegi odbywały się w 4 kategoriach:
1. dziewczęta kl. VI i młodsze
2. chłopcy kl. VI i młodsi
3. dziewczęta gimnazjum
4. chłopcy gimnazjum

   Po trudnych biegach chwile wytchnienia i regeneracji sił zapewniły gościnne progi Zespołu Szkół nr 2. Dla wszystkich uczestników przygotowano ciepły posiłek a następnie zaprezentował się szkolny zespól ,,pomponiarek”. Potem odbyło się uroczyste wręczanie dyplomów i pucharów. Wręczania dyplomów i pucharów dokonali zaproszeni na tą uroczystość goście:
Zastępca Burmistrza Miasta Bełżyc pan Marcin Olszak
Przewodniczący Rady Miejskiej w Bełżycach pan Zbigniew Król
   Dyrektor Centrum Kultury Fizycznej i Sportu w Bełżycach pan Tomasz Zielonka oraz gospodarz imprezy sportowej dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Pani Cecylia Król.


   Oto zwycięzcy:

W kategorii dziewcząt kl VI i młodsze :
1. Agata Szmit - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach
2. Agata Cięszczyk - Szkoła Podstawowa w Chodlu
3. Marta Brzoza - Szkoła Podstawowa w Chodlu

W kategorii chłopców kl VI i młodsi:
1. Daniel Gad - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach
2. Damian Baliński - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach
3. Dawid Kobylański – Szkoła Podstawowa w Chodlu

W kategorii dziewcząt gimnazjum:
1. Katarzyna Tomczyk – Publiczne Gimnazjum w Nałęczowie
2. Ewa Sobczyńska - Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach
3. Karolina Gad - Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach

W kategorii chłopców gimnazjum:
1. Kamil Kępka – Gimnazjum w Ratoszynie
2. Łukasz Król - Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach
3. Paweł Wierzbicki- Publiczne Gimnazjum w Nałęczowie

   Kończąc imprezę pani dyrektor Cecylia Król podziękowała wszystkim uczestnikom za udział, za hart ducha i dzielność, za obecność każdego roku na wspólnych biegach, a szczególnie debiutującym uczestnikom z Gimnazjum z Nałęczowa.

 

galeria...

 

 
   
 

  

28 październik 2009r. - Ślubowanie klas pierwszych

       Dnia 28 października 2009 roku w obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli i zaproszonych gości, uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i stali się pełnoprawnymi uczniami Gimnazjum Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach. Jednocześnie pierwszoklasiści przyjęli na siebie obowiązek sumiennej nauki, przyjaznej oraz życzliwej postawy wobec innych uczniów i pracowników szkoły, a także dbania o dobre imię naszego gimnazjum.
     Po części artystycznej i uroczystym ślubowaniu, uczniowie klas pierwszych usłyszeli wiele ciepłych słów, życzeń i wskazówek od starszych koleżanek i kolegów, a także od Pani Dyrektor. Na zakończenie wychowawcy wręczyli pierwszoklasistom legitymacje oraz skromne upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

galeria...

 

 
   
 

  

 Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, w trosce o zdrowie uczestników, organizatorzy VI Biegów Kościuszkowskich podjęli decyzję o przełożeniu zawodów.

VI Biegi Kościuszkowskie odbędą się w ciągu najbliższych dwóch tygodni, a wszystkie zgłoszone szkoły zostaną telefonicznie powiadomione o nowym terminie.

Zainteresowanych serdecznie przepraszamy.

 

 
   
 

  

14 październik 2009r. - Dzień Nauczyciela

 

       Dnia 14. X. 2009r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela. Występ rozpoczęli uczniowie klasy V szkoły podstawowej. Część artystyczna, którą zaprezentowali, składała się z piosenek oraz wierszy będących formą życzeń skierowanych do nauczycieli i pracowników szkoły.    Na zakończenie uczniowie wręczyli kwiaty wszystkim pracownikom szkoły.
     Następnie klasa II „a” gimnazjum w ciekawy sposób zaprezentowała swoje zdolności artystyczne przedstawiając przebieg godziny wychowawczej w krzywym zwierciadle. Przedstawienie zakończył występ naszych szkolnych „tancerzy”. Publiczność była zafascynowana występami i podziękowała wszystkim występującym gorącymi brawami.

galeria...

 

 
   
 

    

Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem
jaki można dać dziecku - jest wykształcenie".

 


Drodzy Nauczyciele!
W dniu Waszego święta składamy Wam najserdeczniejsze życzenia.
Pragniemy, aby nie zabrakło Wam zapału do kształtowania naszych sumień, abyście uczyli nas pokonywania zła i kierowania się w życiu tylko dobrem. W podziękowaniu, za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi życzymy dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych jak również uśmiechu każdego dnia. Zdajemy sobie sprawę, że na efekty naszej i … Waszej pracy trzeba będzie czekać długo i cierpliwie, ale przyjdzie czas, kiedy stanie się ona widoczna.
Dziękujemy wszystkim pracownikom szkoły za wszelkie starania, które wkładacie w nasze wychowanie i edukację. Wierzymy, ze Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych. Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz.

Samorząd Uczniowski

 

 
   
 

 

11 październik 2009r. - Dzień Papieski

    Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony był w Polsce pod hasłem Jan Paweł II – Papież Wolności. W naszej szkole również uczciliśmy rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II. Społeczność szkolna obejrzała prezentację multimedialną, w której ukazano najważniejsze fakty z życia papieża oraz przypomniano Jego nauczanie na temat wolności. Na zakończenie wszyscy wspólnie modlili się rychłą beatyfikacją Jan Pawła II. 

Przygotowała: Izabela Rosińska
 

galeria...

 

 
   
 

 

5 październik 2009r. - Światowy dzień uśmiechu

    Pierwszy piątek miesiąca października określany jest jako Światowy Dzień Uśmiechu. W naszej szkole świętowaliśmy 5 października. Pozytywne emocje tego dnia budował Klub Młodego Pedagoga. Tematyczny plakat głosił społeczności szkolnej jakich zasad należy dziś przestrzegać, w dziennikach lekcyjnych widniała odezwa do nauczycieli, aby oszczędzili nieszczęsne uczniowskie głowy, a klubowicze przebrani w różnobarwne, śmieszne stroje rozdawali symboliczne roześmiane buźki, które należało przekleić na ubraniu lub plecaku. W takiej scenerii nie wypadało wręcz być ponurym.

Klub Młodego Pedagoga

galeria...

 

 
   
 

 

W „Jeżeli biedni muszą  umierać z głodu, to nie znaczy, że Bóg się o nich nie troszczy. Znaczy to natomiast, że ty i ja niczego im nie daliśmy, nie staliśmy się narzędziami miłości w ręku Boga, by dawać im chleb i ubranie. Znaczy to też, że nie rozpoznaliśmy Chrystusa, który ponownie przyszedł w nędznym przebraniu człowieka ubogiego, bezdomnego, osieroconego dziecka".
Matka Teresa z Kalkuty

„Adopcja na odległość”

    Już 5 rok wspieramy materialnie i duchowo ubogą młodzież i dzieci z Kenii. W październiku otrzymaliśmy od naszych przyjaciół list, w którym znajduje się podsumowanie realizacji programu „Adopcja na odległość” za rok 2008.
Obecnie za misje w Korr odpowiedzialni są dwaj misjonarze John Mwangi i Paul Antimi. W roku 2008 korzystających z pomocy było 265 osób. Pomoc skierowana jest przede wszystkim do najuboższych. Misjonarze zwracają także uwagę, czy uczniowie przykładają się do nauki w ciągu roku szkolnego. Sposób wsparcia zależy od miejsca, gdzie usytuowana jest szkoła. I tak dzieci z Lenimy i Korr mają zapewniony zakup mundurków, książek, materiałów piśmienniczych, przyborów i pomocy do lekcji wych. fizycznego. W niektórych okresach roku np. w czasie suszy – dzieci są dożywiane. Misjonarze salezjańscy zapewniają także całodzienne wyżywienie podczas pikników, szkolnych wycieczek, czy zajęć organizowanych w weekendy na terenie misji. Dużym problemem jest stale wzrastająca ilość osób bardzo ubogich oczekujących pomocy. W ciągu całego roku 2008 misjonarze otrzymali z Polski blisko 46 000 USD.
Włączenie się uczniów w realizację zadań Programu „Adopcji na odległość” ma pozytywny aspekt wychowawczy. Uczy młodego człowieka empatii i wrażliwości na biedę i dramatyczną sytuację rówieśników w innych krajach. Ponadto uczy odpowiedzialnego podejścia do swoich zobowiązań, doskonali umiejętność dzielenia się z potrzebującymi, kształtuje postawę miłosierdzia i umiejętność rezygnacji z własnych przyjemności na rzecz poszkodowanych przez los.
 

Opiekun programu:
Izabela Rosińska

galeria...

 

 
   
 

 

--- 23 październik 2009r.(piątek), godz. 9:45 ---

Zapraszamy na

- VI BIEGI KOŚCIUSZKOWSKIE -

- BEŁŻYCE 2009 - 

    Regulamin i Program na stronie internetowej Biegów Kościuszkowskich.

Potwierdzenie uczestnictwa w biegach oraz podanie liczby uczestników do dnia 14.X.2009r. (sekretariat szkoły - tel/fax (081) 517 23 12 )

 

 
   
 

 

Witaj szkoło! 

    W dniu 1 września o godz. 10.00 powitaliśmy nowy rok szkolny 2009/2010. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie Pani Dyrektor Cecylia Król przywitała wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Przypomniała także o przypadającej dziś 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Później głos zabrał mgr Jacek Tarczyński – nauczyciel historii. W swoim wystąpieniu mówił o tragicznych wydarzeniach i skutkach wybuchu II wojny światowej. Nawiązał także do historii naszej małej Ojczyzny, opowiadając zgromadzonym, jak wyglądał dzień 1 września przed siedemdziesięciu laty w Bełżycach. Następnie cała społeczność szkolna uczciła minutą ciszy poległych w czasie wojny.
   W kolejnym punkcie uroczystości Pani Dyrektor przedstawiła nowych nauczycieli, zmiany w szkołach związane z nową reformą oświatową oraz poinformowała o zmianach organizacyjnych w naszej szkole.
   Poinformowała zebranych o projektach edukacyjnych, jakie będą w tym roku szkolnym realizowane w naszej placówce. Będą to projekty finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt ,, Pierwsze uczniowskie doświadczenia droga do wiedzy”, będzie realizowany w kl. I-III Szkoły Podstawowej. Projekt ,, Edukacja nasza szansą” realizowany będzie w Szkole Podstawowej i Gimnazjum, a jego celem jest podniesienie efektywności nauczania w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz kompetencji z języków obcych.
   Pani Dyrektor poinformowała o remontach, jakie zostały przeprowadzone w wakacje, m.in. wymieniona została nawierzchnia podłogowa na korytarzu.
    Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim powodzenia i sukcesów w nowym roku szkolnym.
Po części oficjalnej wszyscy uczniowie pod opieką wychowawców udali się do swoich klas na pierwsze lekcje wychowawcze.

galeria...

 

 
   
 

Archiwum aktualności 2008/09

 
     
 

Archiwum aktualności 2007/08

 

 
 
© Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach