Szkoła podstawowa Gimnazjum Kontakt
 
 
Aktualności
Historia szkoły
Uroczystość nadania imienia szkole
V rocznica nadania imienia szkole
Kadra
Organizacja roku
Samorząd uczniowski
Uczniowie
Plan lekcji
Dokumenty szkolne
Wymagania edukacyjne
Pedagog szkolny
Dla rodziców
Galeria
Nasze miasto
Linki

  Licznik odwiedzin:

 

 

 

 

 

 

Poznaj patrona szkoły

więcej informacji...

Zobacz strony

MEN
Lubelskie Kuratorium Oświaty
OKE Kraków
WODN Lublin
CKE

www.eduseek.pl
gimnazjum.pl

Popieramy akcje

 

 

Szukaj w Google

 www

Inne

 
 
 

Aktualności                                                                          

 
 

 r.

 
 

 

 
Ale to już było i nie wróci więcej…
   

    Pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu szkoły, po którym Pani Dyrektor Cecylia Król powitała wszystkich zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości.
   Następnie pogratulowała najlepszym uczniom osiągniętych przez nich sukcesów oraz wyręczyła nagrody książkowe. Zwróciła się również do rodziców, podkreślając ich wkład w wychowanie i kształcenie tegorocznych absolwentów.
   Uczniowie otrzymali od wychowawców – p. Magdaleny Wójtowicz i p. Marcina Steca świadectwa ukończenia gimnazjum.
   Klasy trzecie pożegnały nauczycieli, pracowników szkoły, a także swoje koleżanki i kolegów z klas młodszych, częścią artystyczną przygotowaną pod kierunkiem wychowawców.
  Wieczorem absolwenci naszego gimnazjum bawili się na balu gimnazjalnym. Zaczęło się tradycyjnie, polonezem, do którego choreografię opracował p. Michał Winiarski.
 

  Życzymy absolwentom, aby dostali się do wymarzonych szkół, a także powodzenia w kolejnym etapie ich edukacji.

galeria...

 

 
   
 

 

 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
W KLASACH I – II

 

   Dnia 27 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014.
  Najpierw Pani Dyrektor Cecylia Król wręczyła świadectwa uczniom z bardzo dobrymi wynikami w nauce i wzorowym zachowaniem. Są to:
Z klasy I a: Kamila Adamczyk, Patryk Baliński
Z klasy I b: Marlena Czuryszkiewicz
Z klasy II a: Małgorzata Greczkowska, Katarzyna Kaznowska, Karolina Siczek, Magda Żuchnik
Z klasy II b: Dawid Goliszek
   Następnie wychowawcy klas wręczyli nagrody i dyplomy uczniom, którzy w roku szkolnym 2013/ 2014 brali udział w różnorodnych konkursach przedmiotowych i osiągnęli w nich wysokie miejsca.
  Nagrodzono również uczniów: Damiana Balińskiego, Rafała Balińskiego, Michała Chodyrę, Radosława Kawkę, Patryka Pruszkowskiego, Michała Stróżaka, którzy rzetelnie i z dużym zaangażowaniem realizowali projekt edukacyjny pt. „BEŁŻYCE - MOJA MAŁA OJCZYZNA - WCZORAJ I DZIŚ” , którego opiekunem był Pan Marcin Stec. Efekty ich pracy można zobaczyć na stronie http://skifo.edu.pl/.
   Rozstrzygnięto również szkolny konkurs literacki zorganizowany przez Panią Jolantę Wójtowicz oraz Panią Elizę Stanek. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa wśród młodzieży oraz rozwijanie wyobraźni literackiej. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Osoby nagrodzone Magda Żuchnik i Marlena Czuryszkiewicz nagrody książkowe.
   Na koniec Pani Dyrektor w swoim przemówieniu podsumowała miniony rok szkolny. Podziękowała nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły za wspólnie spędzony czas, zaangażowanie, cierpliwość i poświęcenie włożone w pracę z młodzieżą. Gimnazjalistom pogratulowała osiągniętych wyników i życzyła dalszych sukcesów w roku szkolnym 2014/ 2015.
   Pani Dyrektor przypomniała również wszystkim uczniom o zasadach bezpiecznego wypoczynku oraz życzyła im udanych wakacji, pełnych niezapomnianych przygód oraz wrażeń.

Do zobaczenia we wrześniu …

 

 
   
 

 

Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015

Gimnazjum:

     KLASA I      KLASA II      KLASA III

 

 

 
   
 

 

 

     Uczniowie klas II a i II b uczestniczyli w projekcie pt. „Szkolne lektury w obiektywie”, nad którym czuwała pani Eliza Stanek. Głównym zadaniem było nakręcenie ekranizacji dramatu „Moralność Pani Dulskiej” pióra Gabrieli Zapolskiej. Film przedstawia losy rodziny Dulskich. Główna bohaterka – Aniela Dulska – jest postacią obłudną, dwulicową, fałszywą, chciwą, nie potrafi okazać życzliwości, gardzi ludźmi biednymi, słabymi i wrażliwym. Wszystko, co robi, robi na pokaz. Jej postawa, nazywana „dulszczyzną", prezentuje pozorną moralność; życie w zakłamaniu i obłudzie.Uczniowie mieli przed sobą zadanie, które wymagało dużego zaangażowania i chęci, których nie brakowało nikomu. Owoce pracy zostały zaprezentowane podczas VI Rocznicy nadania imienia naszej szkole. Na projekcje przybili zaproszeni nauczyciele oraz uczniowie. Klimat prezentacji przypominał salę kinową, nie zabrakło także przekąsek i napoi, które doskonale dopełniały całość.

   Obsada: Aniela Dulska- Magda Żuchnik (IIa), Felicjan Dulski/Tadrachowa- Marcin Bażęcki (IIa), Zbyszko Dulski- Dawid Goliszek (IIb), Hesia Dulska- Małgorzata Greczkowska (IIa), Mela Dulska- Wioleta Zawadzka (IIa), Hanka- Aleksandra Kawalec (IIa), Julasiewiczowa- Weronika Zając (IIa), Teresa- Kacper Lewandowski (IIb). Kamerzysta/montażysta- Wojciech Kołodziej (IIb). Opiekun projektu- mgr Eliza Stanek.

Magda Żuchnik – uczestniczka projektu

galeria...

 

 
   
 

 

 
Sandomierz

   Dnia 29.05.2014roku uczniowie klas drugich i pierwszych wraz z opiekunami : panią Jolantą Wójtowicz, panią Marzeną Podgajną oraz panią Elizą Stanek udali się do pięknego miasta królewskiego położonego nad Wisłą - Sandomierza. Mimo, iż pogoda niezbyt sprzyjała zwiedzaniu, uczniom udało się zobaczyć wiele ciekawych miejsc oraz zabytków. Najbardziej spodobała nam się podziemna trasa turystyczna. Utworzona została przez połączenie dawnych piwnic i podziemnych składów. Trasa prowadzi pod ośmioma kamienicami. Podczas zwiedzania podziemi można posłuchać najsłynniejszej legendy o Halinie Krępiance, która została zasypana wraz z Tatarami w tajemnych korytarzach. Niezwykłą lekcję historii mogliśmy doświadczyć w sandomierskiej zbrojowni. Każdy z nas mógł przymierzyć stroje z danej epoki, poznać różnorodną broń oraz zaznajomić się z ciekawostkami dotyczącymi życia ludzi z różnych okresów.
  Niestety ze względu na deszcz nie odbyła się wyprawa w Góry Pieprzowe oraz ognisko. Uczniowie zrekompensowali sobie pieczone kiełbaski smaczną pizzą zjedzoną na starym mieście. W dobrych humorach wycieczkowicze około godziny 20.00 wrócili do Bełżyc.

Karolina Siczek

galeria...

 

 
   
 

 

 
Europejski bój o tablet zakończony!

   5 czerwca na forum szkoły odbył się drugi etap „Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej” w formule popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Organizatorem turnieju była Pani Małgorzata Król, natomiast w rolę prowadzącego, który zadawał pytania uczestnikom wcielił się Pan Tomasz Zielonka.
   Do gry o tablet oraz słuchawki i nagrody pocieszenia przystąpiło 11 uczniów z Gimnazjum. Pojedynek był bardzo zacięty z uwagi na wysoki poziom wiedzy, jaką reprezentowali uczniowie oraz stopień trudności zadawanych pytań.
  Ostatecznie jednak po zadaniu ponad 120 pytań zamkniętych i otwartych udało się wyłonić 3 finalistów. Najlepszymi spośród jedenastu uczestników turnieju okazali się Dawid Goliszek, Katarzyna Kaznowska oraz Marlena Nieradka. W finale uczniowie otrzymali serię pytań, która pozwoliła wyłonić zwycięzcę.
  W szkolnym turnieju „Jeden z dziesięciu” tablet wygrała Katarzyna Kaznowska uczennica klasy IIa zajmując I miejsce. II miejsce zajął uczeń klasy IIb Dawid Goliszek wygrywając słuchawki firmy PANASONIC. III miejsce na podium zajęła uczennica klasy IIIb Marlena Nieradka, która wygrała słuchawki firmy SONY.
  Pozostali uczestnicy konkursu „Wiedzy o Unii Europejskiej” otrzymali nagrody pocieszenia ufundowane przez Urząd Marszałkowski.
  Gratulujemy niezwykle bogatej wiedzy o Unii Europejskiej i funduszach strukturalnych wykorzystywanych w naszym regionie oraz wspaniałych nagród!

galeria...

 

 
   
 

  

 

 Gwiazdy Szeryfów rozdane

    5 czerwca podczas uroczystego apelu przedstawiliśmy wyniki wyborów na Szeryfa Praw Dziecka.
Dyplomy oraz Gwiazdy Szeryfów otrzymali nauczyciele, którzy według nas szczególnie czuwają nad przestrzeganiem praw ucznia, wynikających z regulaminów wewnątrzszkolnych i Statutu Szkoły.
  Spośród 23 nauczycieli umieszczonych na karcie do głosowania, wybraliśmy sześciu, którzy według nas zasługują na szczególne wyróżnienie za bycie nie tylko nauczycielami, ale także przyjaciółmi, do których możemy się zwrócić z każdym problemem.
  Nauczycielami, którzy zostali wybrani przez uczniów na Szeryfów Praw Dziecka, zajmując kolejne miejsca są:

I miejsce -Pani Małgorzata Król
II miejsce - ksiądz Piotr Ochal
III miejsce - Pan Tomasz Zielonka
IV miejsce – Pani Dyrektor Cecylia Król oraz Pan Michał Winiarski
V miejsce - Pan Marcin Sulowski.

  Dziękujemy wszystkim nauczycielom za udział w naszej wyborczej rywalizacji oraz gratulujemy Naszym Szeryfom Praw Dziecka.


              Uczniowie Gimnazjum

galeria...

 

 
   
 

 

  Wycieczka do Warszawy
Parlament – Zamek Królewski – Plan Filmowy – Ognisko

   2 czerwca pojechaliśmy na całodniową wycieczkę do Warszawy. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Gmachu Parlamentu, Zamku Królewskiego oraz Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz ognisko integracyjne. Organizatorami wycieczki byli: Pani Małgorzata Król, Pan Tomasz Zielonka oraz Pani Marzena Wojnicka.
  Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Gmachu Parlamentu, gdzie wysłuchaliśmy krótkiego wykładu dotyczącego historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Przechadzając się po holu głównym, zasiadając w ławach poselskich i senatorskich mieliśmy okazję poczuć się jak prawdziwi parlamentarzyści.
Następnie podczas zwiedzania Zamku Królewskiego przenieśliśmy się w świat królów i otaczającego ich przepychu oglądając bogate w zdobienia wnętrza komnat, które dopełniały obrazy, lustra oraz przedmioty z poprzednich epok.
  Kolejny etap naszej podróży zaprowadził nas do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, gdzie znaleźliśmy się na planie filmowym filmu w reżyserii Jana Komasy „Miasto 44”, dzięki czemu mogliśmy niemal na własnej skórze przekonać się jak wygląda proces powstawania filmu na kolejnych etapach. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od wizyty w garderobie i filmowej charakteryzatorni. Przebraliśmy się w kostiumy stylizowane na mundury powstańców, by następnie charakteryzator namalował na naszych twarzach czerwone smugi symbolizujące rany odniesione podczas walki. Tak przygotowani na dalsze wrażenia ruszyliśmy na plan filmowy, by znaleźć się w zbombardowanym warszawskim domu z czasu II wojny światowej oraz przejść specjalnie skonstruowanym sztucznym kanałem, którym w filmie Komasy przedzierają się przez Warszawę młodzi powstańcy.
  Zwieńczeniem naszej wyprawy było ognisko, przy którym mogliśmy odpocząć i podzielić się wrażeniami z odwiedzonych miejsc.
  Dziękujemy naszym opiekunom za zorganizowanie pełnej wrażeń i niezapomnianych wspomnień wycieczkę oraz za opiekę.

galeria...

 

 
   
 

 

  Europejski bój o tablet rozpoczęty

   W związku z 10 rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej Departament Regionalnego Programu Operacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie przygotował akcję informacyjną dla Gimnazjalistów, mającą przybliżyć uczniom tematykę wykorzystania środków unijnych w naszym regionie. Ponadto dla uczniów, którzy po zakończonej akcji wezmą udział w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej Urząd Marszałkowski przygotował nagrody rzeczowe, którymi są: za zajęcie I miejsca – tablet, za II i III miejsce słuchawki nauszne oraz nagrody pocieszenia dla pozostałych uczestników konkursu. Osobą odpowiedzialną za zapoznanie uczniów z efektami wykorzystania środków unijnych na terenie województwa lubelskiego oraz za przeprowadzenie konkursu i rozdysponowanie nagród jest Pani Małgorzata Król.
   Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. Pierwszy etap (test składający się z 30 pytań) odbył się 6 maja. Uczniowie, którzy otrzymali największa liczbę punktów zakwalifikowali się do drugiego etapu, który odbędzie się 5 czerwca na forum szkoły w formule popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”.
  Do walki o cenne nagrody, w tym tablet oraz słuchawki firmy Sony i Panasonic staną:Kamila Adamczyk, Patryk Baliński, Klaudia Dudek, Dawid Goliszek, Beata Jarosławska, Katarzyna Kaznowska, Weronika Kopa, Marlena Nieradka, Karolina Siczek, Paweł Wojtachnio oraz Weronika Wojtachnio. Życzymy powodzenia!

galeria...

 

 
   
 

 

  PROJEKT EDUKACYJNY
gimnazjum w klasach II
,,Zwierzęta w życiu i w sztuce-Animalistyka’’

   uczniowie: KLAS II A i II B : Martę Siramowską, Natalię Popow, Natalię Dziaduch, Magdalenę Dziaduch, Dawida Pomorskiego, Krystiana Pietrasa, Michał Maja, Mateusza Kwietniewskiego, Sebastiana Szymczyka, Mariusza Niezbeckiego

  nauczyciel: Joanna Bartoszcze-Wójcik

  Cele projektu: Wszechstronne rozwijanie osobowości uczniów. Zmiana sposobu myślenia i zachowania wobec zwierząt. Uwrażliwianie na piękno zwierząt. Wprowadzenie gimnazjalisty w świat sztuki i kultury, wiedzy o regionie. Inspirowanie działalności plastycznej uczniów różnymi czynnikami: albumy dzieł sztuki, fotografia, filmy, czasopisma, udział w wycieczce, spotkaniu, plenerze w Stadninie Koni w Bełżycach państwa Agnieszki i Andrzeja Wójtowiczów www.belzycearabians.com, którym serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję i niezapomniane przeżycia.

galeria...

 

 
   
 

 

  Wybory Szeryfów Praw Dziecka

   13 maja Gimnazjaliści wybierali Szeryfów Praw Dziecka spośród nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie na karcie do głosowania mogli wybrać maksymalnie 6 nauczycieli, którzy według nich zasługują na szczególne wyróżnienie za bycie nie tylko nauczycielem, ale także przyjacielem swoich uczniów, do którego mogą się zwrócić z każdym problemem.
  Za organizację wyborów odpowiedzialna była Komisja Wyborcza w składzie: Aleksandra Bukowska, Daniel Gad, Sandra Kulak, Karlina Łyjak, Aleksandra Nowakowska oraz Joanna Wójcik. Zadaniem Komisji było m.in. przygotowanie kart do głosowania, sporządzenie spisów wyborców, przygotowanie i otwarcie lokalu wyborczego oraz ustalenie wyników głosowania i sporządzenie stosownego protokołu.
  Głosowanie poprzedzone było akcją informacyjną, podczas której uczniowie w oparciu o specjalnie opracowane materiały edukacyjne dowiedzieli się czym są prawa dziecka, jak rozumieć poszczególne zapisy Konwencji oraz gdzie szukać pomocy w sytuacji, gdy ich prawa są łamane.
  Kiedy lokal wyborczy został zamknięty Komisja Wyborcza przystąpiła do liczenia głosów i sporządzenia protokołu. Wyniki wyborów komisja wyborcza ogłosi na apelu, podczas którego zostaną wręczone dyplomy oraz Gwiazdy Szeryfa.

galeria...

 

 
   
 

 

  Finał konkursu "Paryż zaprasza mistrzów" we WROCŁAWIU

    Damian Baliński zajął 59, a Paweł Wojtachnio  - 74 miejsce w finale XXVIII Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych, który odbył się 10 i 11 maja 2014r. we Wrocławiu. Jest to duży sukces uczniów naszej szkoły.

Gratulujemy !!!

fotorelacja...

 

 
   
 

 

    Szkoła ekologiczna

     Od lutego do marca nasza szkoła brała udział w „Akcji Ekoszkoły”. Jej celem była zbiórka niepotrzebnych już użytkownikom telefonów komórkowych i przekazanie ich do recyklingu. Akcja przeprowadzona została w kilku etapach. Koordynatorem akcji był Pan Tomasz Zielonka.
Pierwszym etapem „Akcji Ekoszkoły” było przeprowadzenie na podstawie dostarczonych materiałówakcji informacyjnej na temat zmian w środowisku naturalnym powodowanych szkodliwą działalnością człowieka. Materiały te pomogły w przystępny sposób uświadomić uczniom skutki nieodpowiedzialnego gospodarowania sprzętem elektronicznym oraz pokazały możliwości jego ponownego, zgodnego z przeznaczeniem wykorzystania.
  Kolejnym etapem była zbiórka niepotrzebnych ich użytkownikom telefonów komórkowych. Zbiórka cieszyła się bardzo dużym powodzeniem i zaangażowaniem młodzieży szkolnej.Uczniowie zebrali około 300 telefonów. Najwięcej telefonów komórkowych, bo aż 37przyniosła Joanna Zarzeczna.
  Następnym etapem było wysłanie telefonów do Warszawy, by organizatorzy sprawdzili otrzymane telefony a następnie przeliczyli je na punkty (jeden telefon to 5 punktów).
  Ostatnim etapem akcji będzie otrzymanie przez szkołę punktów, by następnie uczniowie mogli wymienić je na nagrody takie jak np. sprzęt sportowy, pomoce edukacyjne, artykuły biurowe bądź książki wybrane przez nich z katalogu nagród.

galeria...

 

 
   
 

 

    25 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka  

     W związku z rocznicą uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka nasza szkoła bierze udział w projekcie pod patronatem UNICEF „Szkoła z Prawami Dziecka”.Koordynatorem realizacji projektu jest Pani Małgorzata Król. W ramach akcji uczniowie uczestniczyli w cyklu lekcji poświęconych tematyce praw dziecka. W oparciu o specjalnie opracowane materiały edukacyjne dowiedzieli się czym są prawa dziecka, jak rozumieć poszczególne zapisy Konwencji oraz gdzie szukać pomocy w sytuacji, gdy ich prawa są łamane. W najbliższym czasie realizowane będą kolejne etapy projektu UNICEF, w tym wybory Szeryfa Praw Dziecka.

 

 
   
 

 

    Paryż zaprasza mistrzów

XXVIII Międzynarodowe Mistrzostwa
w Grach Matematycznych i Logicznych

XII Mistrzostwa Polski w GMiL2013/2014  

    

    Do FINAŁU mistrzostw w kategorii C2 - uczniowie szkół gimnazjalnych, zakwalifikowały się następujące osoby z naszej szkoły: Damian Baliński (IIa) oraz Paweł Wojtachnio (IIIa).


    Dwudniowy finał odbędzie się we Wrocławiu 10 i 11 maja 2014r. Zwycięzcy Finału krajowego otrzymują dyplom Mistrza Polski w Grach Matematycznych i Logicznych i wejdą w skład polskiej reprezentacji na Finał Międzynarodowy, który odbędzie się w Paryżu w ostatni weekend sierpnia 2014r.

Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki!

wyniki półfinału...

 

 
   
 

 

UROCZYSTA GALA XVIII KONKURSU MATEMATYCZNEGO W BISKUPIAKU 

   W dniu 29 kwietnia 2014 r.  mury Biskupiaka gościły 49 spośród 53 Laureatów XVIII Konkursu Matematycznego im. ks. F. Jakóbczyka, dla klas II i III gimnazjum. Do rywalizacji w dniu 15 marca 2014r. przystąpiło 457 miłośników matematyki. W czasie uroczystego finału w obecności Przedstawiciela Lubelskiego Kuratora Oświaty, Nauczycieli i Rodziców, Laureaci otrzymali puchary, medale i dyplomy.

   Wśród laureatów mieliśmy reprezentantów naszej szkoły. Damian Baliński - uczeń klasy IIa otrzymał grawerowany medal i dyplom za uzyskanie wyniku bardzo dobrego. Paweł Wojtachnio (IIIa) oraz Michał Stróżak (IIa) otrzymali dyplomy za uzyskanie wyniku dobrego.


GRATULUJEMY !!!

galeria...

galeria na stronie Biskupiaka...

 

 
   
 

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam, aby ten radosny czas przemienił Wasze serca i wypełnił je wiarą, nadzieją i miłością.
Niech radość Zmartwychwstania żyje Was i budzi to, co jeszcze uśpione,
a Baranek usytuowany na stole niech przypomina Wam
o Wielkiej Tajemnicy, jaka się wypełniła.
Smacznego jajka, wspaniałych chwil i pogody ducha
oraz mokrego Śmigusa – Dyngusa!

Wesołego Alleluja!!!

 


Autorka życzeń:
Marlena Czuryszkiewicz, kl. I b

 

 

 
   
 

 

„Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego”.
/Łk 23, 46/ 

   Z okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie kl. I a i II b gimnazjum, pod kierunkiem Pani katechetki Izabeli Rosińskiej przygotowali pantomimę pt. „Ręce”.
   Dlaczego właśnie ręce? Ręce Boga to antropomorficzny sposób mówienia o Bogu, obecny na kartach Biblii. Ręce Boga to ręce Ojca Stworzyciela, darzącego życiem. To ręce Boga, czułego, bliskiego, pieszczotliwie dotykającego człowieka. Ręce Boga są mocne i zwycięskie, wierne i opiekuńcze. To ręce hojne, pełne dobrych darów. Jezus powiedział: "Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca" /J 14, 9/. Opisy ewangeliczne pozwalają nam kontemplować ręce Jezusa, a przez Niego - ręce Ojca. Ręce Jezusa ratują tonącego Piotra. Przywracają wzrok niewidomym. Oczyszczają trędowatych. Są to dobroczynne ręce niosące zdrowie i miłość dla mężczyzn i kobiet. Ręce Jezusa są łagodne dla słabych, przyjazne szczególnie dla dzieci. Przygarniają z miłością i błogosławią. Ręce Jezusa są zranione. Oglądali je Apostołowie po Zmartwychwstaniu Pana, a ze szczególną uwaga Tomasz.
   My również, po obejrzeniu tego przedstawienia zostaliśmy zachęceni do refleksji nad darem, jaki otrzymaliśmy od Boga oraz nad tym, jak ten dar wykorzystujemy: „Decyzja - jest w twoich rękach!”

galeria...

 

 
   
 

 

ZASADY REKRUTACJI UCZNIÓW DO KLAS I
GIMNAZJUM NR 2 IM. KRÓLOWEJ JADWIGI
W BEŁŻYCACH
na rok szkolny 2014/2015
 

 

zobacz...

 

 
   
 

 

„Podróż moich marzeń”

  „Podróż moich marzeń” to tegoroczny, tytuł projektu edukacyjnego z geografii, realizowany przez uczniów klasy 2b gimnazjum.
   Głównym założeniem projektu było wykonanie przez poszczególnych uczniów prezentacji multimedialnych na temat „Podróży marzeń”, oraz publiczne zaprezentowanie efektów swojej pracy koleżankom i kolegom z klasy 2b (w czasie lekcji geografii) oraz z uczniom klasy 1b (podczas zajęć z wychowawcą).
W przedsięwzięciu wzięło udział 4 uczniów klasy 2b gimnazjum. Uczniowie przygotowali ciekawe prezentacje na temat swojej wymarzonej podróży do: Hiszpanii-Krystian Psionka, Francji-Maciej Szymański, Japonii-Dominik Piątek i Włoch-Wojciech Sokół.
   Chłopcy przedstawili nam najciekawsze atrakcje turystyczne poszczególnych państw i zagłębili nas w tajniki odrębności kulturowej.
   Owa wirtualna „podróż ” była ciekawą i inspirującą przygodą.

galeria...

 

 
   
 

 

Finał Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea

  Dnia 28 marca 2014 roku w Warszawie odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea. Razem z pięcioma uczestnikami: Damianem Balińskim, Rafałem Balińskim, Michałem Chodyrą, Michałem Stróżakiem, Pawłem Wojtachnio oraz naszym opiekunem - Panem Marcinem Stecem, miałem zaszczyt reprezentować naszą szkołę. Pierwszy etap tego konkursu, do którego zarejestrowano łącznie 103 264 uczestników, odbył się 10 stycznia 2014r. Do finału zakwalifikowało się po 500 osób z każdej kategorii wiekowej, w tym 6 osób z naszej szkoły.
   Konkurs przeprowadzany został w dziewięciu kategoriach:
Szkół podstawowych (dla klas 4, klas 5 i klas 6)
Szkół gimnazjalnych (dla klas 1, klas 2 i klas 3)
Szkół licealnych (dla klas 1, klas 2 i klas 3)
   Reprezentacja z naszej szkoły wyruszyła do Warszawy o godzinie 7:00. Konkurs w kategorii „Szkół podstawowych” i „Szkół gimnazjalnych” rozpoczął się o godzinie 12:00, w kategorii „Szkół licealnych” o godzinie 14:00. Powrót do Bełżyc miał miejsce około godziny 20:00.
   Uczestnicy oceniają poziom konkursu, jako bardzo wysoki. Z niecierpliwością czekamy na wyniki etapu finałowego, które zostaną zaprezentowane 14 kwietnia 2014r. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: http://pangea.edu.pl

Patryk Baliński - uczestnik konkursu

galeria...

 

 
   
 

 

21 marca

Międzynarodowy Dzień Walki

z Dyskryminacją Rasową

     „Więc twardą pięść, zmień w ciepło dłoni
i pokaż uśmiechniętą twarz swym braciom,
przecież wiesz, że oni pragną tak, jak ty,
by przyszły lepsze dni,
aby świat ten od cierpienia, głodu wolnym był.”
fragment utworu pt. „Dzieci świata”

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową, który obchodzony jest na całym świecie 21 marca, Panie: Jolanta Harasim – Król i Izabela Rosińska zorganizowały w naszej szkole uroczysty apel.
  Była to doskonała okazja, abyśmy przypomnieli sobie kluczowe definicje dla tego tematu, takie jak: dyskryminacja, uprzedzenia, stereotyp. W rolę naszej rówieśniczki z Korr w Kenii wcieliła się Jowita z kl. VI i wystąpiła jako Anaya. Podczas apelu przybliżyła nam życie dzieci w Afryce. Podziękowała za wieloletnie wspieranie ze strony naszej szkoły akcji „Adopcja na odległość”. Następnie obejrzeliśmy teledyski utworów muzycznych, prezentujące różne rasy, narodowości i kultury, a także dotyczące problematyki rasizmu na świecie. Na zakończenie spotkania z wielkim entuzjazmem i radością bawiliśmy się przy karaoke, śpiewając, wspólnie z nauczycielami, utwór „Dzieci świata”, oparty na piosence M. Jacksona „We are the World”.
  Uroczystość ta, pełna ciepłych emocji na długo zapadnie w nasze serca wraz z ideą tego święta, czyli przekonaniem o równości wszystkich ludzi na całym świecie, niezależnie od ich rasy, narodowości, religii, wieku, płci czy niepełnosprawności.

galeria...

 

 
   
 

 

„Inspiracje” 2014  

  Konkurs recytatorsko-artystyczny inspirowany Powstaniem Warszawskim
    Dnia 14 marca 2014 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Lublinie odbył się konkurs recytatorski oraz rozstrzygnięto konkurs plastyczny. Tegoroczna edycja konkursu „Inspiracje” objęta była patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty a swoim zasięgiem objęła gimnazja z całego województwa.
   Celem konkursu recytatorskiego było popularyzowanie twórczości poetów z pokolenia Kolumbów, rozbudzenie uczuć patriotycznych, zainteresowanie uczniów poezją, jej świadomą i pogłębioną analizą, rozwijanie zdolności recytatorskich. Każdy uczestnik prezentował wiersz autorstwa wybranego poety-powstańca i dowolny fragment „Pamiętnika z Powstania Warszawskiego” Mirona Białoszewskiego.
   Jury w składzie: Małgorzata Adamczyk, Piotr Rządkowski, Agnieszka Wyłupek po wysłuchaniu 27 prezentacji przyznało nagrody i wyróżnienia. Dawid Goliszek i Wojciech Kołodziej uczniowie klasy II b Gimnazjum nr 2 w Bełżycach zostali wyróżnieni. Uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom oraz upominek. Pani Eliza Stanek otrzymała podziękowanie za przygotowanie uczniów do konkursu.
  Następnie przedstawiono wyniki konkursu plastycznego. Uczniowie inspirowani tekstami poetów walczącej Warszawy wykonywali prace plastyczne w dowolnej technice. Opiekun konkursu, nauczyciel plastyki pani Joanna Bartoszcze -Wójcik wybrała dwie najlepsze prace z naszej szkoły. Nasza uczennica z kl. II a Aleksandra Rychlik zajęła II miejsce. Wyróżnienie otrzymała uczennica z kl. II a Katarzyna Kaznowska. Pani Joanna Bartoszcze – Wójcik otrzymała podziękowanie za przygotowanie uczennic do konkursu.
   Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie a nagrodzonym uczniom oraz ich nauczycielom gratulujemy sukcesów.

galeria...

 

 
   
 

 

    Warsztaty językowo-kulturowe w ZS nr 2 w Bełżycach 

    

    W Zespole Szkół nr 2 w Bełżycach w okresie od 24 do 28 lutego 2014r. uczniowie wszystkich klas Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej mieli przyjemność uczestniczyć w niezwykłych zajęciach językowych ze studentką marketingu Le Minh Hang pochodzącą z Wietnamu oraz studentką turystyki Laila Rahma z Indonezji.
Warsztaty z języka angielskiego zostały realizowane w ramach projektu lokalnego 'Enjoy my origin”' AIESEC O/Lublin, skierowanego do szkół gimnazjalnych i podstawowych z województwa lubelskiego. Projekt ten łączył w sobie cele edukacyjne oraz stawiał na rozwój kulturowy i osobisty. Ponadto, zajęcia te wspomagały umiejętność komunikowania się w języku angielskim oraz rozbudzały motywację do nauki tego języka. Projekt miał na celu wprowadzenie młodzieży w świat odmiennych kultur, budując w ten sposób postawę odwagi, otwartości i tolerancji.
   W poniedziałek 24 lutego Hang i Laila po oficjalnym przywitaniu przez dyrektora p. Cecylię Król zwiedziły szkołę, zapoznały się z jej strukturą organizacyjną oraz udały się do przydzielonych klas w pełni wyposażonych w sprzęt multimedialny, niezbędny do realizacji warsztatów.
   Uczniowie każdej klasy gimnazjalnej i podstawowej już od poniedziałku realizowali zajęcia z języka angielskiego, które obejmowały tematyką kulturę i tradycje kultywowane w Wietnamie i Indonezji. W pierwszym cyklu zajęć studentki przedstawiły dziedzictwo kulturowe swoich krajów, symbole narodowe, ludność, krajobraz oraz tradycyjne stroje, które uczniowie mogli także przymierzyć. Pogłębiały również chęć nauki języków obcych i uczyły dzieci zwrotów grzecznościowych w swoich językach. Natomiast w drugim cyklu zajęć poprzez gry i zabawy interaktywne zachęcały uczniów do posługiwania się językiem angielskim w codziennych sytuacjach.
   Studentki cały tydzień były zakwaterowane na terenie naszego miasta u państwa Balińskich. Jak same przyznały napotkały się z ogromną gościnnością i uznaniem. Każde popołudnie spędzały w milej i domowej atmosferze, smakując tradycyjnych, regionalnych potraw przygotowanych przez gospodynię. Hang i Laila odwiedziły również Urząd Miasta i spotkały się z zastępcą burmistrza panem Marcinem Olszakiem, który przybliżył im historię naszego miasta, pokazał walory regionu oraz obdarował pamiątkami. Ponadto, uczestniczyły w wycieczce krajoznawczej do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego, zorganizowanej przez koordynator projektu p. Irenę Bartuzi, jak również skorzystały z okazji aby popróbować swoich sił na nartach w Rąblowie. Zwiedziły również Muzeum Kowalstwa, Zagrodę Wojciechowską oraz Kuźnię Romana Czernieca w Wojciechowie.

  Jako pierwsza szkoła w naszej gminie, uczestnicząca w tych niepowtarzalnych warsztatach z języka angielskiego możemy stwierdzić, iż zajęcia w obecności studentów z tak odległych krajów, pozwoliły naszym uczniom wyzwolić swoją ciekawość wobec innych kultur, otworzyły im drogę do poznawania samych siebie, kreowania swojego wizerunku, bezpośredniego używania języka angielskiego w sytuacjach życia codziennego i nawiązania nowych przyjaźni.
  Pragniemy podziękować Dyrekcji Szkoły, Radzie Rodziców, nauczycielom i pracownikom szkoły oraz uczniom za ciepłe przyjęcie gości, za wspaniałe, spontaniczne atrakcje, za życzliwość i przyjazną atmosferę. Mamy nadzieję, że za rok zawitają do nas kolejni zagraniczni studenci.

mgr Patrycja Olejniczak
nauczyciel języka angielskiego

galeria...

 

 
   
 

 

    Paryż zaprasza mistrzów

XXVIII Międzynarodowe Mistrzostwa
w Grach Matematycznych i Logicznych

XII Mistrzostwa Polski w GMiL2013/2014  

    

    Paweł Wojtachnio oraz Damian Baliński awansowali do półfinału XXVIII Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych. W kategorii uczniów Gimnazjum w półfinale wystąpi 116 uczniów zakwalifikowanych w wyniku korespondencyjnych eliminacji.

   Internetowy półfinał - 22.03.2014,w godz. 14.00-17.00 oraz finał krajowy 10-11.05.2014 we Wrocławiu wyłonią Mistrzów Polski i reprezentację na finał paryski, który odbędzie się w dniach 28-29 sierpnia 2014 r. w Paryżu.

   Mistrzostwa organizowane są przez Wydział Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej i Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

 

wyniki...

 

 
   
 

 

    Laureaci Konkursu OXFORD MATEMATYKA PLUS

   W XX edycji OLIMPIADY WIEDZY ARCHIMEDES-MATEMATYKA.PLUS organizowanej przez Oxford Educational  laureatami zostali:

- laureat I-go stopnia z wyróżnieniem(100% punktów): Damian Baliński - klasa IIa

- laureat I-go stopnia: Paweł Wojtachnio - klasa IIIa.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 
   
 

 

    Walentynki

   Z okazji Walentynek uczennice klasy II a zorganizowały w naszej szkole kiermasz słodkości. Samodzielnie upiekły słodkie ciasteczka w kształcie serduszek, babeczki oraz rogaliki z miłosną wróżbą. Każdy mógł wziąć udział w akcji, przynosząc karmę dla zwierząt otrzymywał słodki upominek. Zebrane produkty zostaną przekazane na rzecz schroniska dla zwierząt. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów oraz nauczycieli, którzy hojnie wsparli naszą akcję.Jesteśmy dumni z naszej społeczności szkolnej, że los bezdomnych zwierząt nie jest im obojętny. Dziękujemy przede wszystkim Dyrekcji szkoły oraz wszystkim Nauczycielom za zaangażowanie, wsparcie oraz dobre serce.

galeria...

 

 
   
 

 

Podsumowanie I semestru roku szkolnego 2013/2014

   W W dniu 5 lutego 2014 r. odbył się apel podsumowujący I semestr.
Pani Dyrektor podsumowała wyniki w nauce, zachowaniu i frekwencji, wyróżniła uczniów i klasy o najwyższej średniej w nauce, zachowaniu i frekwencji.


Uczniowie ze średnią 4,75 i powyżej:
1. Paweł Wojtachnio- kl. III a - 5,14
2. Marlena Czuryszkiewicz- kl. I b - 5,0
3. Weronika Kopa-  kl. III a - 4,79
4. Karolina Siczek-  kl. II a - 4,86
5. Klaudia Dudek-  kl. III b - 4,8
6. Małgorzata Greczkowska –  kl. II a - 4,78
7. Katarzyna Kaznowska –  kl. II a - 4,78


Średnia w nauce poszczególnych klas:
1. Klasa I a – 3,78
2. Klasa II a- 3,59
3. Klasa III a- - 3,31
4. Klasa III b- 3,2
5. Klasa I b- 3,03
6. Klasa II b- 2,86


Uczniowie ze 100% frekwencją:
1. Kamila Adamczyk – kl. I a
2. Patrycja Dziadosz – kl. I a
3. Patrycja Kołłątaj – kl. I a
4. Daniela Tofan - kl. I a
5. Marcin Bażęcki – kl. II a
6. Michał Chodyra – kl. II a
7. Adrian Kowalewski - kl. II a
8. Grzegorz Niezbecki – kl. II a
9. Patryk Pruszkowski – kl. II a
10. Magda Żuchnik – kl. II a
11. Dawid Pomorski - kl. II b
12. Karolina Łyjak – kl. III a
13. Mateusz Czępiński – kl. III a
14. Paweł Wojtachnio – kl. III a
15. Michał Nowak – kl. III b
16. Patrycja Zając – kl. III b


   Średnia frekwencja za I semestr wyniosła 90,5 %
    Najżyczliwszą klasą została kl. II a
   Na apelu wyróżnieni zostali uczniowie , którzy odnieśli sukcesy w konkursach przedmiotowych, artystycznych i zawodach sportowych.
   Dyrektor i Rada Pedagogiczna życzy wszystkim uczniom jeszcze wyższych wyników i dużo zapału w zdobywaniu wiedzy.
 

 

 
   
 

 

     

 

Kolejny sukces w konkursie matematycznym OLIMPUS

   W naszej szkole odbyła się kolejna, jesienna edycja ogólnopolskiego konkursu matematycznego Olimpus.
   Michał Chodyra (z prawej) oraz Damian Baliński uzyskali maksymalny wynik 240 pkt. i zajęli 1 miejsca w Polsce, wśród 1500 osób startujących w kategorii klas II gimnazjum.
    Godnymi podziwu są również osiągnięcia Patryka Balińskiego, Michała Stróżaka oraz Pawła Wojtachnio, którzy również w tym konkursie zostali laureatami i zdobyli odpowiednio Patryk - 9, Michał - 5, Paweł - 9 miejsce.

 

 
   
 

 

Plebiscyt Życzliwości rozstrzygnięty!  

   Zakończono głosowanie na najbardziej życzliwe klasy
w roku szkolnym 2013/2014 .
W kategorii szkoła podstawowa zwyciężyła klasa IV.
W kategorii gimnazjum zwycięzcą jest klasa IIa.
Gratulujemy uczniom życzliwych klas oraz ich wychowawcom.

 

 
   
 

 

      Drużynowy Turniej CS 1.6

   16 stycznia 2014 roku odbył się w naszej szkole drużynowy Turniej w grę komputerową Counter Strike 1.6. Skierowany był dla uczniów Gimnazjum. W turnieju wzięło udział 16 osób. Do gry zgłosiły się czteroosobowe drużyny, z których w drodze eliminacji wyłoniono 2 zwycięskie ekipy. Najlepszym graczem turnieju okazał się Michał Pietras uczeń klasy IIIa. Najlepszym zespołem natomiast okazali się uczniowi w składzie: 1.Michał Pietras (kapitan drużyny) 2.Bartłomiej Jarecki 3.Piotr Zagajewski 4.Karol Błaszczyk. Pomysłodawcami i organizatorami zawodów byli - p. Marcin Stec, oraz uczeń III gimnazjum Michał Pietras.

Daniel Gad - uczeń kl. IIIa

galeria...

 

 
   
 

 

  

Nadchodzi piękne Święto – dzień Bożego Narodzenia.
Z tej okazji pragniemy wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia:
życzymy ogromnej wiary, która wypełnia człowieka,
abyście na Jezusa mogli cierpliwie czekać.
Wiele miłości, by serce wypełniało
i nigdy Zbawiciela kochać nie przestało!
Ciepłej atmosfery w wieczór wigilijny,
byście samotni nie poczuli się nigdy!
A najmłodszym pragniemy życzyć dużo prezentów,
by nie zabrakło w ich życiu przyjemnych momentów.
Bo najważniejszy jest uśmiech na twarzy
i szczęście tych, których się nim obdarzy.
Wesołych Świąt!Autor:
Marlena Czuryszkiewicz,
uczennica kl. I b gimnazjum

 

 
   
 

 

      Spotkanie opłatkowe władz miasta i przedstawicieli instytucji w naszej szkole

   W dniu 20 grudnia 2013 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe, w którym wzięli udział: Pan Ryszard Góra - Burmistrz Bełżyc, Radni, kierownicy jednostek organizacyjnych, sołtysi, pracownicy Urzędu Miasta Bełżyce. W spotkaniu uczestniczyli również Jan Łopata - poseł na Sejm RP oraz ks. Janusz Zań – Proboszcz parafii Bełżyce, zastępca Wójta gminy Konopnica – Konrad Banach.
   Zebranych powitała Dyrektor szkoły Pani Cecylia Król.
Następnie głos zabrał Pan Ryszard Góra, który przedstawił i powitał wszystkich obecnych na uroczystości oraz podziękował za gościnę w progach naszej szkoły, składając wyrazy wdzięczności na ręce Pani Dyrektor.
   Spotkanie rozpoczął występ naszych uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, którzy pod kierunkiem nauczycieli: Pani Izabeli Rosińskiej i Pani Beaty Żywickiej, zaprezentowali Jasełka oraz bogaty repertuar kolęd. Następnie Pan Ryszard Góra, zwracając się do przybyłych gości, złożył życzenia świąteczne oraz podziękował za całoroczne zaangażowanie w działalność społeczną dla dobra swoich miejscowości i naszej gminy. Głos zabrał także Pan Jan Łopata, dziękując za zaproszenie życzył wszystkim dalszej owocnej współpracy. Proboszcz parafii ks. Janusz Zań składając życzenia świąteczne wyszedł z przekazem, aby trwać w głębokiej wierze, niegasnącej nadziei i otwierać serca na miłość. Następnie przy dźwiękach kolędy nastąpiło dzielenie się opłatkiem i składanie sobie najserdeczniejszych życzeń.
   Uroku i świątecznego nastroju dodawały przepiękne stroiki, wykonane przez naszych uczniów. Odświętnie udekorowaną salę gimnastyczną rozświetlał blask iskrzących się światełek na choinkach. Nie zabrakło też świątecznych potraw. Wszystko razem sprawiło, że zaproszeni goście, w ciepłych słowach wypowiadali się o wizycie w naszej szkole. Cieszymy się, że zebrani odczuli w naszej szkole przyjazny klimat międzyludzkiej życzliwości.

galeria...

 

 
   
 

 

      Wigilie klasowe

   Tradycją w naszej szkole są Wigilie klasowe, organizowane przez poszczególne klasy i wychowawców. W tym roku odbyły się one w dniach od 18 do 20 grudnia. W tych dniach wszyscy akcentowali zbliżające się święta. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie, spotykali się w swoich klasach, wspólnie łamiąc się opłatkiem, składając sobie życzenia oraz spożywając razem przygotowanie potrawy. Wigilie klasowe zbliżają wszystkich do siebie i wprowadzają do szkoły świąteczny nastrój.
   Wychowawcy i uczniowie klas trzecich gimnazjum zadbali o szczególną atmosferę, ostatniej wspólnej wigilii. Już w takim gronie nie połamiemy się opłatkiem. Dla uwiecznienia tych wzruszających chwil zrobiliśmy sobie mnóstwo zdjęć.
     Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku !

Kinga Obel - uczennica klasy 3a

galeria...

 

 
   
 

 

      Jasełka

   Przedświąteczną tradycją naszej szkoły są Jasełka. Tak też było w tym roku. W dniu 19 grudnia uczniowie klas: VI, I a, II a, II b pod kierunkiem katechetki Pani Izabeli Rosińskiej zaprezentowali społeczności szkolnej swój występ.
  Inscenizację rozpoczynała niebiańska scena z aniołami, którzy „łamali swe głowy” jak przygotować ludzi na przyjście Pana Jezusa. W kolejnym, „piekielnym” akcie diabły obmyślały plan, jak przeszkodzić w świętowaniu Bożego Narodzenia. Na szczęście ich poczynania nie doszły do skutku. Zastępom anielskim i tym razem udało się doprowadzić pasterzy i Mędrców do żłóbka Dzieciątka!!!
Kolorowe stroje (misternie przygotowane przez Rodziców!), świąteczne dekoracje i przepiękne śpiewy kolęd w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem Pani Beaty Żywickiej wprowadziły wszystkich w radosny nastrój.
  Na zakończenie występu uczennice złożyły wszystkim obecnym, ułożone przez siebie, życzenia świąteczne:
„Życzymy Wam najpiękniej, tego co Bóg dać może:
anielskiej radości z narodzin Pana o każdej życia porze.
Niech Gwiazda Betlejemska rozświetla Wam ciemności,
a nowo narodzony Jezus prowadzi Was w codzienności!”
  Miłym podsumowaniem apelu oraz mijającego roku 2013 było wręczenie nagród laureatom konkursów przedmiotowych. Tak wprowadzeni w świąteczną atmosferę z niecierpliwością zaczęliśmy wyczekiwać pierwszej gwiazdki, choinki, Wigilii, prezentów… Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!!!

galeria...

 

 
   
 

 

      WYJAZD EDUKACYJNO-KULTURALNY
ZAMOŚĆ-ZAGRODA GUCIÓW

   W dniu 18.12.2013r. uczniowie klas: VI, Ia, Ib i IIa, dzięki inicjatywie naszej Pani Dyrektor Cecylii Król, wzięli udział w wyjeździe edukacyjno-kulturalnym Zamość-Zagroda Guciów,w ramach projektu „Wzmocnienie tożsamości kulturowej i aktywności obywatelskiej mieszkańców Lubelszczyzny”– Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras. Uczestnicy wycieczki wraz z przewodnikiem i opiekunami: p. J. Bartoszcze-Wójcik, p. E. Stanek i M. Podgajna, zwiedzili Muzeum Zamoyskich i Podziemia, gdzie poznali historię idealnego miasta- Zamościa. Po spacerze po Starym Mieście udaliśmy się na posiłek do McDonald’s. Ostatnim punktem naszego wyjazdu była Zagroda Guciów. Tu poznaliśmy zwyczaje i tradycje panujące na roztoczańskiej wsi, skosztowaliśmy lokalnego przysmaku- pieczonych placków-podpłomyków oraz wzięliśmy udział w warsztatach garncarskich.

Uczestnicy wyjazdu

galeria...

 

 
   
 

 

      ZIMOWY TURNIEJ W TENISIE STOŁOWYM 2013

   W dniu 17 grudnia w Zespole Szkół nr 2 w Bełżycach odbył się Zimowy Turniej w tenisie stołowym. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum z podziałem na dziewczęta oraz chłopców. W imprezie sportowej wzięło udział 35 zawodników z gminy Bełżyce.
Oto wyniki:
Kategoria dziewcząt szkół podstawowych:
I miejsce: Jowita Buczyńska
- Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach
II miejsce: Wiletta Bartoszcze
- Szkoła Podstawowa w Chmielniku
III miejsce: Alicja Mazowiecka
- Szkoła Podstawowa w Chmielniku.
Kategoria chłopców szkół podstawowych:
I miejsce: Jacek Jarecki
– Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach
II miejsce: Dominik Nieoczym
- Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach
III miejsce: Bartosz Jędrej
- Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach
Kategoria dziewcząt gimnazjum:
I miejsce: Monika Kułak
- Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach
II miejsce: Aleksandra Kawalec
- Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach
Kategoria chłopców gimnazjum:
I miejsce: Kamil Podlaski
- Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach
II miejsce: Sebastian Leszczyński
- Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach
III miejsce: Kamil Szczęsny
- Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach
Zawody zostały zorganizowane przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy ,,Dwójka’, przy Zespole Szkół nr 2 w Bełżycach.
 Nagrody dla uczestników zakupiono ze środków finansowych gminy Bełżyce na wsparcie zadania publicznego pod nazwą ,, W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Prowadzący turniej:
Agnieszka Kostyra
Michał Winiarski

galeria...

 

 
   
 

 

      Wycieczka do Warszawy
Śladami powstańca warszawskiego, dziennikarza i piłkarza

   16 grudnia 2013 roku pojechaliśmy na całodniową wycieczkę do Warszawy. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Starego Miasta, Muzeum Powstania Warszawskiego, gmachu Telewizji Polskiej oraz Stadionu Narodowego. Naszymi opiekunami byli: Pani Małgorzata Król, Pani Barbara Tofan i Pan Tomasz Zielonka.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta, gdzie mieliśmy okazję wysłuchać hejnału upamiętniającego moment zbombardowania Zamku Królewskiego, a także obejrzeć świąteczne dekoracje.
   Następnie udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie chodziliśmy po granitowym bruku wśród gruzów niszczonej Stolicy. Zwiedzaniu towarzyszyły odgłosy archiwalnych przemówień, wystrzały z karabinów, huki bomb oraz brzmienie bijącego serca symbolizującego życie Warszawy w roku 1944. Zwiedzanie Muzeum zakończył film w technice 3D pt. „Miasto ruin”, który pozwolił nam z „samolotu” obejrzeć wyniszczoną wojną Warszawę.
  Kolejnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie gmachu Telewizji Polskiej, gdzie uczestniczyliśmy w próbie do programu „Świat się kręci”, a także oglądaliśmy studia, w których kręcone są m.in takie programy jak: „Tomasz Lis na żywo”, „Jak oni śpiewają” czy „Pytanie na śniadanie”.
   Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego, gdzie mieliśmy okazję przejść trasą, którą przybywają piłkarze na mecz, obejrzeć jak wygląda Strefa Zawodnicza, poznać zakamarki piłkarskiej szatni, wejść na płytę boiska, by na koniec wczuć się w role piłkarza w pomeczowej Sali Konferencyjnej.
  Dziękujemy naszym opiekunom za zorganizowanie pełnej wrażeń oraz niezapomnianych wspomnień wycieczkę oraz za opiekę.

Gimnazjaliści

galeria...

 

 
   
 

 

      Lekcja z wolontariuszem z Sri Lanki

   12 grudnia 2013 uczniowie Gimnazjum nr 2 w ramach lekcji języka angielskiego zorganizowanej przez nauczycieli uczących tego przedmiotu mieli okazję uczestniczyć aktywnie w spotkaniu z wolontariuszem z Sri Lanki, który przybył do Lublina na zajęcia kulturowe międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. Hameez jest studentem biznesu i zarządzania w Kolombo w Sri Lance. W trakcie zajęć zaprezentował swój piękny, ciekawy ale bardzo odległy kraj. Przedstawił dziedzictwo kulturowe swojego kraju, symbole narodowe, ludność, krajobraz oraz wprowadził wszystkich w niezwykły świat herbat. Uczył dzieci zwrotów w języku angielskich oraz tamilskim. Pogłębiał w nich chęć nauki języków i wielokulturowości poprzez zabawę. Uczniowie wykazali się również umiejętnościami tanecznymi i wspólnie z Hameez uczyli się tańca tradycyjnego Sri Lanki. Był to dzień pełen wrażeń i jak sami uczniowie przyznają niezapomniany. Lekcja była poniekąd sprawdzianem praktycznej znajomości języka angielskiego, ale przede wszystkim obudziła w uczniach ciekawość świata, ludzi i wielokulturowości oraz była świetnym początkiem przełamywania barier kulturowych. Lekcja ta była również zapowiedzią warsztatów językowych, które już w lutym odbędą się w szkole.

Patrycja Olejniczak

galeria...

 

 
   
 

 

      Marlena Czuryszkiewicz – Wicemistrzyni Słowa

   Dnia 28 listopada 2013 roku w Filii nr 35 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie III Festiwalu Słowa i Obrazu oraz rozstrzygnięcie konkursów (plastycznego i pięknego czytania). Przedsięwzięcie honorowym patronatem objęli: Lubelski Kurator Oświaty, Starosta Lubelski oraz Prezydent Miasta Lublin, zaś patronatem medialnym: Radio Lublin, Radio eR, TVP Lublin oraz Kurier Lubelski.
  Celem konkursu było promowanie czytelnictwa, propagowanie idei pięknego czytania, kształtowanie wyobraźni i umiejętności własnej interpretacji twórczej. Komisja konkursowa przy ocenie prezentacji zawracała uwagę na: poprawność czytania, płynność czytania, interpretację tekstu oraz wrażenia artystyczne – dramaturgia, intonacja, poprawność akcentowania wyrazowego i zdaniowego.
Każdy uczestnik prezentował własną czytaną interpretację utworów Juliana Tuwima, Jacoba Grimma oraz Charlesa Perraulta.
   Jury po wysłuchaniu 40 prezentacji wyłoniło Mistrza i Wicemistrza Słowa. Marlena Czuryszkiewicz uczennica klasy I b Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach została uhonorowana tytułem Wicemistrza Słowa. Marlena otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe. Pani Eliza Stanek otrzymała podziękowanie za przygotowanie uczennicy do konkursu.

galeria...

 

 
   
 

 

      Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej   

   Dnia 7 listopada 2013 roku w Miejskim Domu Kultury odbył się Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej pod honorowym patronatem Burmistrza Bełżyc.
Celem konkursu było m.in. uświetnienie obchodów 95. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, promocja talentów uczniów placówek oświatowych z terenu gminy, upowszechnienie dorobku polskiej poezji i pieśni patriotycznej wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie kultury żywego słowa.
  Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy II b - Dawid Goliszek, który zaprezentował wiersz „Naprzód” Józefa Relidzyńskiego.
  Za wspaniały występ Dawid został nagrodzony I miejscem. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 
   
 

 

      Dzień Życzliwości i Pozdrowień   

   Tydzień pomiędzy 18 a 21 listopadem upłynął w naszej szkole pod znakiem życzliwości. Wolontariuszki zorganizowały pocztę życzliwości zbierając kartki z pozdrowieniami, podziękowaniami czy przeprosinami, które następnie doręczono w dniu 21 listopada adresatom. W wybranych klasach zostali wyróżnieni najbardziej życzliwi uczniowie, a grono pedagogiczne wytypowało najbardziej życzliwe klasy.
   Oby hasło życzliwość pozostało z nami na długo.

Akademia Wolontariatu 

galeria...

 

 
   
 

 

      JESIENNY TURNIEJ W TENISIE STOŁOWYM 2013

     W dniu 18 listopada w Zespole Szkół nr2 w Bełżycach odbył się Jesienny turniej w tenisie stołowym. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: Szkoła podstawowa i Gimnazjum z podziałem na dziewczęta oraz chłopców.
   W imprezie wzięło udział 38 osób z gminy Bełżyce. Sportowcy reprezentowali trzy szkoły: ZS nr 2 w Bełżycach, ZS nr 1 w Bełżycach oraz Szkołę Podstawową w Chmielniku.
Oto wyniki:
  W kategorii dziewcząt szkół podstawowych zwyciężyła Jowita Buczyńska z ZS nr2 w Bełżycach, przed Alicją Mazowiecką SP Chmielnik oraz Wiktorią Gwóźdź reprezentującą ZS nr2 w Bełżycach.
  W kategorii chłopców szkół podstawowych zwyciężył Miłosz Plewik z ZS nr 1 w Bełżycach, kolejne dwa miejsca zajęli chłopcy reprezentujący ZS nr 2 w Bełżycach: Jacek Jarecki oraz Dominik Nieoczym.
W kategorii dziewcząt gimnazjum najlepsza okazała się Kinga Lichota, która w finale pokonała Monikę Kułak.
  W kategorii chłopców gimnazjum pierwsze miejsce przypadło Dawidowi Plewikowi z ZS nr 1 a kolejne miejsca zajęli Daniel Gad i Karol Błaszczyk z ZS nr 2 w Bełżycach.
  Miłym akcentem turnieju było wręczenie statuetki dla najmłodszego uczestnika turnieju, którym okazał się Bartek Lipa z klasy II Szkoły Podstawowej nr 2 oraz pucharów i dyplomów dla najlepszych uczestników turnieju
  Zawody zostały zorganizowane przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy ,,Dwójka’, przy Zespole Szkół nr 2 w Bełżycach.
  Nagrody dla uczestników zakupiono ze środków finansowych gminy Bełżyce na wsparcie zadania publicznego pod nazwą ,, W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Prowadzący turniej:
Agnieszka Kostyra
Michał Winiarski

galeria...

 

 
   
 

 

      „Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy…”

     11 listopada 1918 roku – ta data zajmuje w naszej świadomości szczególne miejsce. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Przywiązanie do Tej, co nie zginęła, pozwoliło wychodzić nam z najtrudniejszych opresji, stawiać czoło poważnym problemom naszej egzystencji.
    Chcąc uczcić ten dzień uczniowie z klasy II b pod kierunkiem pani Marzeny Wojnickiej oraz pani Małgorzaty Król przygotowali uroczysty apel, podczas którego zaprezentowali teksty, melodie, filmy oraz zdjęcia dokumentalne, które pomogły zrozumieć proces kształtowania się naszej państwowości.
    Uroczystość upamiętniającą odzyskanie niepodległości zakończyły słowa Jana Pawła II, które skierował do młodzieży polskiej podczas jednego ze swych kazań: „Musicie od siebie wymagać nawet gdyby inni od was nie wymagali. Wbrew wszystkim mirażom ułatwionego życia. Musicie od siebie wymagać. To znaczy właśnie więcej być. Przyszłość Polski zależy od was i musi od was zależeć. To jest nasza Ojczyzna. To jest nasze być i nasze mieć. I nikt nie może pozbawić nas prawa , ażeby przyszłość tego naszego być i mieć zależała od nas…”

Uczniowie kl. II b

galeria...

 

 
   
 

 

     

     W dniu 27 października 2013 roku w Bełżycach odbył się Finał Turnieju Sołectw 2013 roku oraz otwarcie Świetlicy Wiejskiej we Wzgórzu. Na tę uroczystość zaproszono: dyrekcję szkoły: mgr inż. Cecylię Król, mgr Danutę Żółtowską, nauczycieli i uczniów.
  Po uroczystym otwarciu świetlicy uczennice naszego gimnazjum zaprezentowały program słowno-muzyczno-plastyczny: ,, Cztery pory roku’’ przygotowany przez nauczycieli: języka polskiego- mgr Jolantę Wójtowicz, plastyki- mgr Joannę Bartoszcze-Wójcik i muzyki- mgr Beatę Żywicką. Uczennice: Joanna Wójcik, Sandra Kułak, Weronika Kopa, Klaudia Dudek, Aleksandra Nowakowska, Marlena Nieradka, Kinga Dębska zaprezentowały swoje prace plastyczne, recytowały wiersze współczesnych poetów i utwory muzyczne z udziałem chóru szkolnego.
  W imieniu społeczności szkolnej uczennice złożyły podziękowanie Sołtysowi Zbigniewowi Kotłowskiemu i Radzie Sołeckiej za plac zabaw i udział w renowacji boiska szkolnego. Społeczność lokalna nagrodziła występ brawami i pysznym ciastem.

Uczestnicy uroczystości

galeria...

 

 
   
 

 

     

„Bądź dobry. I bądź w tym najlepszy”

     Kierując się mottem Fundacji Inicjatyw Społecznych „Potrafisz”, staramy się nieść radość i pomoc tam gdzie jest najbardziej potrzebna. 28 października odwiedziliśmy pacjentów oddziału dziecięcego szpitala w Bełżycach wraz z panią pedagog Jolanta Harasim – Król i panią Małgorzatą Król. W odwiedziny nie wypada iść z pustymi rękami dlatego też już w ubiegłym roku szkolnym zainteresowaliśmy się jakie są potrzeby małych pacjentów i postanowiliśmy stworzyć na oddziale dziecięcym biblioteczkę aby czas choroby biegł szybciej i przyjemniej. Szkolna zbiórka książek dla dzieci i młodzieży pozwoliła zgromadzić pokaźną liczbę blisko 200 pozycji. Za wsparcie dziękujemy uczniom, nauczycielom i obsłudze. Książki zaopatrzone w wizytówki naszej Szkoły i Akademii Wolontariatu trafiły na oddział dziecięcy szpitala do dyspozycji małych pacjentów i ich rodziców. Obecnym i przyszły pacjentom życzymy miłej lektury i szybkiego powrotu zdrowia.

Akademia Wolontariatu

galeria...

 

 
   
 

 

Debiuty Poetyckie 2013 

      Dnia 26 października 2013 roku w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Lublinieim. Zofii Nałkowskiej odbyły się 16 debiuty poetyckie. Razem z dwoma uczennicami klasy III „a”, Anną Szarubką i Weroniką Kopą na tej uroczystości reprezentowałam Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach, a naszym opiekunem była pani Jolanta Wojtowicz. Wysłałyśmy na konkurs po trzy wiersze podpisane naszymi pseudonimami. Głównym celem tego przeglądu jest integracja młodych ludzi poprzez wspólne zainteresowania literackie. W tym roku przyznano 19 talentów roku i 49 wyróżnień. Gościem honorowym uroczystości był pan Krzysztof Daukszewicz, słynny satyryk, muzyk i poeta. Nagrodę talentu roku i pozostałe przyznał prezes Związku Literatów Polskich.
   Nasza twórczość została doceniona i otrzymałyśmy małe upominki oraz dyplomy za udział w debiutach poetyckich. Dostałyśmy także tomik poetycki pt. „Nibywiersze byłoniebyło” autorstwa Krzysztofa Daukszewicza.
   Moim zdaniem debiuty poetyckie to bardzo dobry pomysł, a najbardziej spodobała mi
się życzliwość nauczycieli i uczniów VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Zofii Nałkowskiej. Konkurs jest ciekawą formą integracji młodzieży i próby odkrycia młodych talentów. Jestem pewna, że warto wziąć w nim udział.

Blanka Wiśniecka - uczennica klasy Ia

 

 
   
 

 

      W ubiegłym roku szkolnym realizowany był w naszej szkole projekt edukacyjny Fundacji Solidarności Obywatelskiej, we współpracy z Lubelskim Kuratorem Oświaty oraz Kurierem Lubelskim – Szkoła Dobrze Wychowana. W ramach projektu przez cały rok szkolny prowadzono zajęcia wychowawcze z młodzieżą na następujące tematy: zdrowie, prawidłowe odżywianie, doskonalenie własnych talentów i działania na rzecz społeczności lokalnej. Programem objęto 46 uczniów Gimnazjum. Za wkład pracy w realizację projektu podziękowania od organizatorów akcji otrzymały: mgr Jolanta Harasim – Król – koordynator projektu w szkole oraz realizatorzy – mgr Eliza Stanek i mgr Małgorzata Bęczyńska. Kolejna edycja programu już w semestrze letnim.

 

 
   
 

 

 

TOBIE POLSKO, TOBIE SZKOŁO ŚLUBUJEMY  

     W dniu 24 października 2013 roku zgodnie z tradycją naszej szkoły odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół nr 2 w Bełżycach. W uroczystości wzięli udział: Pani Dyrektor Cecylia Król, wicedyrektor Pani Danuta Żółtowska, zastępca burmistrza Pan Marcin Olszak oraz wychowawcy, nauczyciele i rodzice. Uroczyste ślubowanie odbyło się w sali gimnastycznej o godzinie 10. Uczniowie klas pierwszych zostali ustawieni po obydwu stronach pocztu sztandarowego. Następnie został odśpiewany hymn szkoły. Po odczytaniu przez Panią Dyrektor tekstu ślubowania pierwszoklasiści przyrzekli: „ Tobie Polsko, Tobie Szkoło ślubujemy”. Tym samym uczniowie przyjęli na siebie obowiązek sumiennej nauki, życzliwej postawy wobec pracowników i innych uczniów, a także dbania o dobre imię naszej szkoły. W dowód usankcjonowania ich przynależności do społeczności szkolnej pierwszoklasiści otrzymali legitymacje szkolne. Po części oficjalnej została przedstawiona część artystyczna- montaż słowno- muzyczny pt. „ W poszukiwaniu wartości”, przygotowany przez uczniów klas pierwszych gimnazjum pod kierunkiem Pani Jolanty Wójtowicz oraz Pani Marzeny Podgajnej. Oprawą muzyczną zajął się chór szkolny pod kierunkiem Pani Beaty Żywickiej. Recytacji utworów poetyckich towarzyszyła prezentacja multimedialna. Następnie Pani Dyrektor Szkoły w swym wystąpieniu podkreśliła, że jest to bardzo uroczysty i wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie uczniom w pamięci. Skierowała pod ich adresem wiele ciepłych słów, życzeń i wskazówek na dalsze lata nauki w naszej szkole. Zastępca Burmistrza Pan Marcin Olszak wyraził nadzieję, że pierwszoklasiści będą starali się dotrzymać złożonego przed chwilą przyrzeczenia. W miłej i serdecznej atmosferze, przepełnionej życzeniami i gratulacjami uczniowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

galeria...

 

 
   
 

 

 

„Jan Paweł II – Papież dialogu”  

     Dnia 9 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Wszyscy zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, aby przeżywać to wzruszające święto. Uczniowie klasy VI oraz III zaprezentowali program artystyczny pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Nad całością uroczystości czuwała katechetka Pani Izabela Rosińska.
     Podczas przedstawienia mogliśmy usłyszeć świadectwa uczniów na temat bł. Jana Pawła II i nauczanie papieża. Ksiądz Piotr Ochal udzielił wywiadu, w którym wyjaśnił hasło tegorocznego Dnia Papieskiego. Całość dopełniła prezentacja multimedialna oraz ulubione pieśni Ojca Świętego m.in. „Barka”.

galeria...

 

 
   
 

 

 

Dzień Uśmiechu 2013   

     W pierwszy piątek października jak co roku w naszej szkole obchodzony był Dzień Uśmiechu organizowany przez Akademię Wolontariatu, pod opieką pedagoga szkolnego. Wolontariuszki przygotowały dekorację, społeczność szkolną witały rano słodkim poczęstunkiem a podczas przerw inicjowały zabawę taneczną przy radosnej muzyce. Jak co roku zabawa była doskonała, skocznym dźwiękom nie oparli się nawet nauczyciele i obsługa.

galeria...

 

 
   
 

 

Żywa lekcja historii pt. „Życie i kultura w średniowieczu”    

     2 października w naszej szkole odbyły się pokazy pod hasłem: „Życie i kultura w średniowieczu”. Grupa Artystyczna „Rekonstrukto” zaprosiła uczniów w podróż w czasie do wieków, kiedy zaprzęgano konie, kiedy rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku by bronić honoru i ojczyzny, kiedy kobiety przyodziane były w piękne suknie podkreślające kobiece kształty; a ich głowy stroiły bogato zdobione toczki, diamenty i chusty. Kiedy to każdy rycerz spieszył służyć pomocą i bronić damy swojego serca.
  Aktorzy zaprosili uczniów w podróż do krainy, którą obecnie pokrył już kurz minionych wieków, zostały jedynie legendy rycerzy i gorliwi rzemieślnicy odtwarzający dawną kulturę, aby przybliżyć wszystkim co dziać się wówczas mogło.

Małgorzata Król

galeria...

 

 
   
 

 

Złodzieje Życia
Profilaktyka Nie Prelekcja
   

     25 września nasze Gimnazjum odwiedził gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów Jarosław Tioskow, który zaproponował uczniom autorski koncert z przesłaniem dotyczącym podejmowania w życiu przemyślanych decyzji. Podczas koncertu poruszany był problem narkomanii, alkoholizmu, przemocy, pościgu za pieniędzmi, stresu i samotności. Obejrzany przez gimnazjalistów, a także uczniów VI klasy Szkoły Podstawowej program artystyczny był zatem swoistą lekcją wychowawczą ale też wydarzeniem kulturalnym.

pedagog

galeria...

 

 
   
 

 

   

     W bieżącym roku szkolnym Akademia Wolontariatu pod kierunkiem mgr Jolanty Harasim – Król nawiązała współpracę z Fundacją Inicjatyw Społecznych „Potrafisz” zasilając tym samym szeregi wolontariuszy w Fundacji. Ponieważ z Panem Andrzejem Morozem współpracujemy już od dobrych kilku lat w ramach wcześniejszych inicjatyw, mamy nadzieję na owocne współdziałanie także w ramach Fundacji Inicjatyw Społecznych.

   Obecnie w Fundacji trwają przygotowania do X Dnia Solidarności Społecznej, który odbędzie się 29 września i dotyka problemu sierot oraz trudnego procesu uzyskiwania przez nich dorosłości i samodzielności bez wsparcia rodziny.
   Szczegóły na stronie www.filantropia.eu w zakładce Aktualności.

pedagog

 

 
   
 

 

Zebrania z rodzicami

GIMNAZJUM - 24.IX.2013r.(wtorek)  - godz. 17:00

SZKOŁA PODSTAWOWA  - 23.IX.2013r.(poniedziałek) - godz. 17:00

 

 
   
 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 -

2 wrzesień 2013r.

GIMNAZJUM, SZKOŁA PODSTAWOWA, ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

 - godz. 10:00

galeria...

 

 
   
 

Archiwum aktualności 2012/13

 
   
 

Archiwum aktualności 2011/12

 
   
 

Archiwum aktualności 2010/11

 
   
 

Archiwum aktualności 2009/10

 
   
 

Archiwum aktualności 2008/09

 
     
 

Archiwum aktualności 2007/08

 

 
 
© Zespół Szkół nr 2 w Bełżycach