Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi


ul. Tadeusza Kościuszki 148, 24 - 200 Bełżyce

Tel. 81 517 23 12, mail: zs2belzyce@wp.pl


„Jadwiga jest w sercu
Polski, a Polska na
każdym etapie swych
dziejów musi stwierdzić,
że była i jest w znacznej
mierze przez Jadwigę”

św. Jan Paweł IISynergia-LOGO        


DSC07205 Kopiowanie6 kwietnia 2018 roku Wolontariusze Szkolnego Koła PCK wraz z opiekunami Panią Elizą Stanek i Panią Marzeną Podgajną, po raz kolejny postanowili zrobić dobry uczynek- tym razem dla naszej planety- Ziemi, dlatego wzięli udział w akcji "Posadź swoje drzewo", organizowanej już po raz piąty przez Nadleśnictwo Lubartów wspólnie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie. Najpierw Wolontariusze odwiedzili Szkółkę Leśną "Stróżek", gdzie pogłębili wiedzę na temat jej funkcjonowania oraz zobaczyli etapy wzrostu drzewa od nasiona do dorosłej formy. Następnie pod czujnym okiem leśników, którzy służyli swą pomocą i fachowymi radami, każdy z uczestników przystąpił do sadzenia drzew- sadzonek dębów. Mimo, że w tym roku nasi wolontariusze mieli ograniczony czas na sadzenie- ze względu na ogromną liczbę osób chętnych do sadzenia drzew, uczniowie posadzili o wiele więcej sadzonek niż w ubiegłym roku. Można, więc rzec, że praktyka czyni mistrza. Po ciężkiej pracy wszyscy udali się do Kwatery Myśliwskiej "Stary Tartak" na podsumowanie akcji, gdzie otrzymali Certyfikat Sadzenia Lasu. W tym miejscu na uczestników czekał poczęstunek- pyszny gulasz z dzika oraz ciepłe napoje. W trakcie posiłku można było wysłuchać regionalnej muzyki odgrywanej przez sygnalistów myśliwskich. Kiedy wszyscy zregenerowali swoje siły czekały na nich nowe atrakcje, którym nie sposób było odmówić. Oprócz konkursów na temat fauny i flory leśnej, gdzie każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę, uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnego tańca-Belgijka. Nasi Wolontariusze z chęcią przyjęli taneczne wyzwanie, które było ciekawą odmianą zorganizowanej akcji. Na zakończenie wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe sadzonki drzew. Szczęśliwi i pełni wrażeń uczniowie wrócili do domów.

Agnieszka Woźniak, klasa 2B gimnazjum

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia....

              

 

 

             

 

    11  


Copyright Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi © 2018. All Rights Reserved.