Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi


ul. Tadeusza Kościuszki 148, 24 - 200 Bełżyce

Tel. 81 517 23 12, mail: zs2belzyce@wp.pl


„Jadwiga jest w sercu
Polski, a Polska na
każdym etapie swych
dziejów musi stwierdzić,
że była i jest w znacznej
mierze przez Jadwigę”

św. Jan Paweł IISynergia-LOGO        


DSC07625 KopiowanieŚwiatowy Dzień Zdrowia ustanowiony został w 1948 roku przez WHO (Światową Organizację Zdrowia), a obchodzony jest corocznie 7 kwietnia. W dniach od 6 do 13 kwietnia w naszej szkole  obchodziliśmy Tydzień Zdrowia. Już w piątek 6 kwietnia powstała obszerna ekspozycja edukacyjna, tak aby uczniowie mogli rozpocząć przygotowania do quizu o tematyce prozdrowotnej. Działania te były elementem projektu edukacyjnego zrealizowanego w klasie VII w ramach programu Trzymaj formę. 12 kwietnia zrealizowano warsztaty  dla uczniów klas V, VI i VII szkoły podstawowej oraz klasy II b gimnazjum pt. Zdrowie i zdrowy styl życia, poprowadzone przez pracowników Polskiego Czerwonego Krzyża z Lubelskiego Oddziału Okręgowego. Podczas zajęć poruszono tematykę zdrowia i zasad zdrowego stylu życia zgodnie z piramidą żywieniową. Uczniowie wzięli również udział w grze na temat zdrowego stylu życia. Zwycięskie grupy otrzymały symboliczne nagrody. Ponadto przygotowana została piękna, kolorowa dekoracja złożona z papierowych podobizn warzyw i owoców, która zachęcała do zdrowego odżywiania. Kulminacyjny punkt Tygodnia Zdrowia stanowiło zorganizowane 13 kwietnia ogólnoszkolne zdrowe śniadanie. Już od rana na szkolnych korytarzach unosiły się smakowite zapachy. Na stołach  było kolorowo, smacznie, a przede wszystkim zdrowo. Zatem w śniadaniowym menu dominowały przeróżne warzywa, owoce, nasiona, soki oraz woda z miętą i cytryną, a także domowe przetwory, w tym ogórki kiszone. Jednak aby skosztować tych zdrowych pyszności należało wylosować pytanie o tematyce prozdrowotnej i udzielić poprawnej odpowiedzi. Jak co roku przedsięwzięcie zakończyło się wielkim sukcesem. Cała społeczność szkolna z entuzjazmem włączyła się w świętowanie Szkolnego Dnia Zdrowia. Mamy nadzieję, że idea zdrowego stylu życia na stałe zagości w zwyczajach uczniów. Przedsięwzięcie zorganizowali wolontariusze Akademii Wolontariatu i Szkolnego Koła PCK pod kierunkiem nauczycieli, pań Jolanty Harasim – Król, Elizy Stanek i Marzeny Podajnej. Ponadto w  wydarzeniu wzięli udział uczniowie klasy VII w ramach realizacji programu Trzymaj formę. Za wsparcie dziękujemy także jak zwykle życzliwej dla naszych poczynań Radzie Rodziców.

Zobacz zdjęcia z Dnia Zdrowia 2018

Zobacz zdjęcia z warsztatów "Zdrowie i zdrowy styl życia"

              

 

 

             

 

    11  


Copyright Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi © 2018. All Rights Reserved.